تیم ملی والیبال ایران با این نتیجه برای چهارمین بار متوالی و در مجموع برای ششمین بار است که جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد. مسابقاتی که در سال ۲۰۱۸ و به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار خواهد شد. پاسور تیم ملی والیبال ایران در خصوص این رقابت‌ها می‌گوید: «تلاش تمام تیم‌ها کسب مجوز حضور در مسابقات قهرمانی جهان بود و تیم‌های خوب آسیایی همچون کره‌جنوبی و چین هم که در این رقابت‌ها حضور داشتند، تیم‌هایی که ما تا همین چند سال پیش آرزوی این را داشتیم که یک ست در مقابل آنها به پیروزی برسیم اما امروز تیم ما به جایی رسیده که حتی یک ست هم به این تیم‌ها نمی‌دهد.» فرهاد سال افزون ادامه می‌دهد: «خدا را شکر توانستیم هر ۴ بازی را بدون واگذاری حتی یک ست به پایان برسانیم و صعود شیرینی داشته باشیم.

تیم ملی در مسابقات لیگ جهانی با مصدومیت بازیکنان مواجه شد، بازیکنانی که غیبت هر کدام از آنها در بازی‌ها کاملاً به چشم می‌آمد و این موضوع باعث شد تا در لیگ جهانی با مشکل مواجه شویم.» او بیان می‌کند: «عدم صعود تیم ملی به مرحله بعدی لیگ جهانی در روحیه بازیکنان تأثیر منفی گذاشت اما در مسابقات انتخابی از نظر مصدومیت‌ها مشکلی نداشتیم و تیم ملی پس از ناکامی در لیگ جهانی با برگزاری اردوهای منظم و اضافه شدن بازیکنان مصدوم به اوج آمادگی رسید. همه ما پیش از برگزاری مسابقات انتخابی هم قسم شدیم تا تمام بازی‌ها را با اقتدار پیروز شویم و صعود راحتی داشته باشیم که خدا را شکر به آن هدف هم دست یافتیم.»

پاسور تیم ملی والیبال ایران در مورد تماشاگران اردبیلی می‌گوید: «جو سالن اردبیل حتی بهتر از آزادی بود، اردبیل تماشاگران بسیار خوبی دارد. تماشاگران اردبیلی بسیار خوب و خونگرم بودند و هیچ حاشیه‌ای نداشتند. در زمان برگزاری تمرینات تیم ملی بیش از هزار هوادار برای تشویق به سالن می‌آمدند. چنین جوی را تا به حال ندیده بودم، جای تأسف دارد که اردبیل با وجود داشتن چنین تماشاگرانی تیمی در لیگ والیبال ندارد.» سال‌افزون می‌افزاید: «حقیقتاً در سالن اردبیل تعداد تماشاگران خانم از آقا بیشتر بود و تماشاگران خانم بدون هیچ حاشیه‌ای تنها تیم ملی را تشویق می‌کردند. تماشاگران اردبیلی حتی تیم حریف را هم تشویق می‌کردند. مثلاً آنها تیم ملی چین را هم به دلیل حضور لوزانو تشویق می‌کردند و از این تیم حمایت کردند تا جایی که خود لوزانو عامل صعودشان را تماشاگران ایرانی دانست.»

او در پاسخ به این سؤال که چه زمانی می‌توانی جایگزین سعید معروف در تیم ملی شوی، بیان می‌کند: «سعید معروف باید در تیم ملی باشد، چرا که در صورت نبودن معروف در تیم ملی، شاید والیبال ایران به روزهای گذشته بازگردد و از تیم‌های چین و کره جنوبی شکست بخورد! همه بازیکنان مطرح دنیا آرزوی این را دارند در کنار معروف بازی کنند. معروف یکی از اسطوره‌های تکرار نشدنی والیبال ایران است و خوشحالم که در کنار او هستم.» پاسور تیم ملی والیبال ادامه می‌دهد: «همیشه سعید معروف در زمین بازیکنان را راهنمایی می‌کند.

او یک معلم خوب است که هم کار خودش را بخوبی انجام می‌دهد و هم به بچه‌ها کمک می‌کند. هر زمان که داخل زمین بودم اول به حرف سرمربی گوش کردم، بعد توصیه‌های سعید معروف را انجام دادم. معروف تجربه بالایی دارد در حالی که بازی‌های ملی من بسیار پایین‌تر از معروف است و این نشان دهنده فاصله زیاد من با سعید معروف است.» سال افزون می‌گوید: «مهارت معروف در کارهای سرعتی است اما من در کارهای قدرتی و دفاع روی تور مهارت دارم. بنابراین نمی‌توان ما را با یکدیگر مقایسه کرد اما همه می‌گویند که ما مکمل‌های خیلی خوبی هستیم.» او در پاسخ به این سؤال که آیا سعید معروف مغرور است، می‌افزاید: «حقیقتاً این گونه نیست. البته در هفته‌های گذشته جوی به وجود آمد که خیلی‌ها یک طرفه نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. به یکباره انتقادات زیادی از تیم ملی شد که این انتقادات منصفانه نبود و این موضوع باعث شد تا معروف واکنش نشان دهد. مهربان‌تر از سعید معروف تا به حال ندیده‌ام.» پاسور شماره یک تیم ملی در مورد علاقه‌اش برای لژیونر شدن بیان می‌کند: «همه دوست دارند لژیونر شوند و من ترجیح می‌دهم در لیگ‌های ایتالیا، لهستان و روسیه که لیگ‌های خوبی هستند لژیونر شوم. خوشبختانه معنوی‌نژاد و عبادی‌پور به این مهم دست یافتند و قطعاً با حضور این دو بازیکن راه برای سایرین باز خواهد شد.»/