به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، دور مقدماتی دومین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی نظامیان جهان (سیزم) که از روز چهارشنبه با حضور ۲۰ تیم در ۴ گروه و به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده بود، امشب به پایان رسید و چهره ۱۲ تیم صعود کننده مشخص شد.

تیم‌ الف ایران (بهمن سالمی و رحمان رئوفی) که در گروه D با تیم های برزیل۴ – سریلانکا یک – چین۲ و بورکینافاسو همگروه بود، در نخستین روز مسابقات موفق به شکست سریلانکا یک و چین دو شد و برابر برزیل ۴ مغلوب شد.

سالمی و رئوفی در دومین روز مسابقات نیز بورکینافاسو را دو بر صفر شکست دادند و به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله دوم صعود کردند.

تیم ب ایران (آق محمد سلاق – عبدالحامد میرزاعلی) نیز که در گروه B  با تیم های برزیل ۲ – برزیل ۵ – هلند۲ و لتونی۲ همگروه بود، در نخستین روز رقابت ها موفق به شکست هلند شد و برابر تیم برزیل ۵ مغلوب شدند.

سلاق و میرزاعلی در دومین روز نیز مقابل برزیل ۲ مغلوب شدند و با شکست لتونی به عنوان تیم سوم گروه خود راهی مرحله دوم این رقابت ها شدند.

از هر گروه سه تیم (در مجموع ۱۲ تیم) به مرحله بعدی رقابت های نظامیان جهان صعود می کنند که تیم های صدرنشین هر گروه مستقیم به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کنند و تیم های دوم و سوم به مرحله یک هشتم نهایی راه می یابند.

بدین ترتیب تیم های والیبال ساحلی الف و ب نیروهای مسلح ایران به مرحله دوم صعود کردند. تیم الف در مرحله بعدی به مصاف چین دو  می رود و تیم ب ایران نیز به مصاف برزیل یک (قهرمان جهان) خواهد رفت.

۱۲ تیم صعود کننده از دور مقدماتی این رقابت ها، سهمیه مسابقات والیبال ساحلی المپیک ۲۰۱۹ سیزم را به دست آوردند.

تیم های والیبال ساحلی نیروهای مسلح ایران را عیسی سنگدوینی به عنوان مربی در این رقابت ها همراهی می کند.