به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفته هشتم دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام شهید «محسن حججی» روز چهارشنبه یکم آذرماه با شش دیدار در شهرهای تهران (دو دیدار)، گنبد، ارومیه، اردکان و کاشان پیگیری می‌شود.

در نخستین مسابقه این هفته و در خانه والیبال تهران، نارنجی‌پوشان سایپا از ساعت ۱۵ با سرمربی جدید خود به مصاف سارویه ساری می‌روند. سایپا که بعد از شکست برابر شمس در هفته هفتم دچار تغییرات در کادر فنی شد، این هفته برای جبران نتایج به میدان می‌آید تا همچنان در زمره مدعیان این رقابت‌ها باقی بماند.

تیم سایپا در حال حاضر با سه برد و ۹ امتیاز در رتبه هشتم قرار دارد و سارویه با دو برد و هفت امتیاز در جایگاه دهم است. فاتح دیدار سایپا و نماینده ساری جایگاه بهتر جدول را در پایان هفته هشتم از آن خود خواهد کرد.

در دومین دیدار شهر تهران و در حساس‌ترین مسابقه هفته هشتم لیگ برتر تیم بانک سرمایه صدرنشین این رقابت‌ها میزبان کاله مازندران است. به نظر نمی‌رسد که شاگردان مصطفی کارخانه در دیدار خانگی مشکلی برای شکست کاله مازندران که از بازیکنان جوان بهره می‌برد، داشته باشند. اما انگیزه و اشتیاق بازیکنان جوان کاله برای شکست صدرنشین خاص است.

بانک سرمایه که تا کنون شکست در این رقابت‌ها نداشته است با هفت برد و ۲۱ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و کاله مازندران با چهار برد، ۱۲ امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه چهارم است. دو تیم در هفته هفتم سه بر یک حریفان خود را شکست دادند.

در سومین مسابقه هفته هشتم لیگ برتر تیم هاوش گنبد میزبان شمس است. نماینده گنبد که در هفته هفتم مغلوب بانک سرمایه شد، برای کسب دومین برد خود در این رقابت‌ها به میدان می‌رود و شمس نیز که در هفته هفتم نارنجی‌پوشان را در دیدار خانگی شکست داد، به امید کسب چهارمین برد به گنبد می‌رود.

تیم شمس هم اکنون با ۹ امتیاز و سه برد در رتبه هفتم جدول است و هاوش با سه امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارد. شاگردان محمد وکیلی که ملی‌پوشان نوجوان والیبال ایران هستند، این هفته تجربه جدیدی در گنبد خواهند داشت زیرا بازیکنان با تجربه این رشته ورزشی نیز از بازی در سالن المپیک و در میان هواداران انبوه گنبدی، استرس دارند.

چهل و ششمین دیدار لیگ برتر والیبال در سالن غدیر ارومیه برگزار می‌شود و این مسابقه شهرآورد آذری زبان‌ها خواهد بود. در این مسابقه تیم‌های شهرداری ارومیه و شهرداری تبریز در جدالی حساس به مصاف یکدیگر می‌روند.

شهرداری تبریز که با هفت برد و ۱۹ امتیاز همانند بانک سرمایه تیم بدون شکست این رقابت‌هاست و در جایگاه دوم جدول قرار دارد، این هفته باید همنام ارومیه‌ای خود را نیز شکست دهد تا همچنان تیم بدون رقیب بماند. شهرداری ارومیه نیز با سه برد و ۹ امتیاز در رتبه ششم جدول قرار دارد و برابر شهرداری تبریز از امتیاز میزبانی برخوردار خواهد بود و این موضوع کار شاگردان عادل بناکار را در این مسابقه سخت خواهد کرد.

سالن آیت‌الله خاتمی اردکان میزبان پنجمین دیدار هفته هشتم لیگ برتر والیبال است و تیم‌های خاتم اردکان و شهرداری ورامین از ساعت ۱۵ به مصاف یکدیگر می‌روند. خاتم در حال حاضر با سه برد و هشت امتیاز در رتبه نهم جدول است و شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم شهرداری ورامین با چهار برد و ۱۴ امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار دارند.

شهرداری ورامین که هفته پیش نیز نماینده کاشان را از پیش‌رو برداشت، امید زیادی برای کسب یک پیروزی دیگر در این هفته دارد تا خود را به عنوان یکی از مدعیان این رقابت‌ها مطرح کند، اما شکست خاتم در خانه کار آسانی نیست.

تیم رعد پدافند کاشان که بدون برد و امتیاز در انتهای جدول لیگ برتر قرار دارد، در هفته هشتم میزبان پیکان تهران پرافتخارترین تیم این رقابت‌هاست. شاگردان پیمان اکبری در دیدار با نماینده کاشان به دنبال کسب پنجمین برد متوالی خود هستند و به نظر نمی‌رسد که برای رسیدن به این هدف مشکل خاصی داشته باشند.

پیکانی‌ها هم اکنون با چهار برد و ۱۲ امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار دارند و از نظر تعداد برد با تیم‌های کاله و شهرداری ورامین برابر هستند، بنابر این با توجه به دیدار کاله – بانک سرمایه و شهرداری ورامین – خاتم اردکان، امکان صعود یک یا دو پله‌ای پیکان با شکست رعد پدافند وجود دارد.

برنامه کامل هفته هشتم لیگ برتر والیبال به قرار زیر است:

تهران، خانه والیبال، ساعت ۱۵

سایپا تهران – سارویه ساری

تهران، خانه والیبال، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه

بانک سرمایه – کاله مازندران

گنبد، سالن المپیک، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه

هاوش گنبد – شمس

ارومیه، سالن غدیر، ساعت ۱۶

شهرداری ارومیه – شهرداری تبریز

اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت ۱۵

خاتم اردکان – شهرداری ورامین

کاشان، سالن هفت مهر، ساعت ۱۶

رعد پدافند کاشان – پیکان تهران