مائده برهانی در گفتگو با ایپنا درباره وضعیت گرفتگی عضله كه بعد از تمرینات تیم ملی بانوان در ایران دچارش شده بود،گفت: بعد از سفر ویتنام كه سفری طولانی بود با گرفتگی عضله كمر مواجه شدم. سفر ویتنام بسیار طولانی بود و علاوه بر آن بعد از رسیدن به ایران راهی اصفهان شدم و همین مسافت های طولانی منجر به این آسیب جزیی شده بود.

او تصریح كرد: بعد از دو روز استراحت به شرایط خوبی رسیدم. دیروز تمرین كردم و امروز هم در بازی دوستانه حضور داشتم. به كمك دكتر سروش،پزشک تیم با سوزن درمانی به شرایط ایده ال سلامتی دست پیدا كرده ام و به امید خدا فردا به میدان می روم.

برهانی درباره دیدار تیم ملی والیبال بانوان ایران مقابل چین تایپه گفت: این بازی برای ما بسیار مهم است و در تلاشیم با پیروزی در آن مسابقه بتوانیم وضعیت خودمان را در جدول در شرایط خوبی قرار داده و در ادامه مسابقات با خیال آسوده به میدان برویم.

پشت خط زن ملی پوش تیم بانوان ایران افزود: درباره اینكه مقابل چین تایپه به پیروزی می رسیم یا نه نمی توان اظهار نظری كرد. روز سختی داریم و می رویم كه بهترین بازی خود را ارائه دهیم و به امید خدا با بهترین نتیجه ممكن بازی را ترک كنیم.