به گزارش خبرگزاری ایپنا، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران اعلام کرده که سرمربی آینده تیم ملی از بین دو گزینه ایتالیایی (آندره‌آناستازی) و بلغارستانی (رادوستین استویچف) در هفته جاری معرفی خواهد شد.

در این بین صحبت از گزینه‌های دیگری هم مثل «مائورو بروتو» سرمربی پیشین تیم ملی ایتالیا هم مطرح شده است که اتفاقاً یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی لهستان هم هست.

بروتو که در حال حاضر در برزیل به سر می‌برد، با بیان اینکه تاکنون تماسی با فدراسیون والیبال ایران نداشته گفت: تیم ملی والیبال ایران، تیم بسیار بزرگی است و طبیعی است که من علاقمند به پذیرش سرمربیگری این تیم باشم. هدایت تیم ملی ایران برای من افتخار بزرگی است ولی در حال حاضر هیچ اتفاقی بین ما نیفتاده است.

وی در واکنش به این موضوع که مورد توجه فدراسیون‌های والیبال ایران و لهستان قرار دارد،‌ اظهار داشت: من صحبت و مذاکراتی با فدراسیون والیبال لهستان داشته‌ام ولی با فدراسیون والیبال ایران، صحبتی نکرده‌ام. برای هر دو کشور احترام زیادی قائل هستم و نمی‌توانم بیشتر از این چیزی بگویم.

سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایتالیا در مورد حضورش در برزیل گفت: صاحب یک شرکت بازرگانی هستم و در حال حاضر به عنوان سخنران توسط یک شرکت بین المللی فروش انرژی به برزیل دعوت شده‌‌ام.

بروتو، ۴۷ ساله، متولد تورین و فارغ التحصیل رشته فلسفه است. او در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ که در برزیل برگزار شد، ۳ بازیکن اصلی تیم ملی ایتالیا (جولیو سابی، ایوان زایتسف و دراگان تراویتسا) را به دلیل بازگشت دیرهنگام به هتل به ایتالیا بازگرداند.