به گزارش خبرگزاری ایپنا، مسابقات والیبال قهرمانی مردان اروپا، شهریور سال ۱۳۹۶ به میزبانی لهستان برگزار می‌شود و در گروه اول این مسابقات تیم‌های لهستان، صربستان، فنلاند و استونی قرار دارند.

توماس ساموئلوو، سرمربی تیم ملی فنلاند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد گروهی که تیمش در آن قرار گرفته گفت: مسابقات مهمی پیش روی ماست و قطعاً تماشاگران زیادی را به سالن‌ها می‌کشاند. نمی‌توان پیش‌بینی خاصی از نتایج بازی‌ها کرد چون هر احتمالی وجود دارد.

او ادامه داد: من فعلاً در لیگ روسیه (لوکومتیو نووسیبریسک) مشغول هستم و حضور من در فنلاند برای هدایت تیم ملی کشورم بستگی به شرایط تیم لوکومتیو در روسیه دارد. برنامه من این است که اردیبهشت یا خرداد ماه در فنلاند باشم ولی اگر به هر دلیل این امکانش نبود، دستیاران من، تمرینات را شروع می‌کنند.

سرمربی تیم ملی فنلاند که یکی از مهمترین بازیکنانش در لیگ ایران و در تیم شهرداری ارومیه بازی می‌کند، گفت: اویانسیوو، بازیکن بزرگی است و برای تیم ملی فنلاند، اهمیت زیادی دارد. من دوست دارم دوباره او را در تیم ملی در اختیار داشته باشم. در این مورد بعداً با او صحبت خواهم کرد.

کاپیتان پیشین تیم ملی فنلاند در پایان گفت: من نتایج لیگ ایران را تعقیب می‌کنم ولی هنوز هیچ مسابقه‌ای را ندیده‌ام. دیدن برخی دیدارهای لیگ ایران جزو برنامه‌های من است.