به گزارش خبرگزاری ایپنا،تیم ملی والیبال کشورمان توانست به طلسم چندین ساله عدم حضور در المپیک پایان دهد. والیبالیست های کشورمان در المپیک ریو در گروه B رقابت ها باید به مصاف تیم های لهستان، روسیه، آرژانتین، کوبا و مصر برود و در صورتی که جزو ۴ تیم صعود کننده از گروهش باشد در مرحله حذفی هم حضور خواهد داشت.
تیم ایران به احتمال فراوان مقابل مصر، کوبا و آرژانتین پیروز میدان خواهد بود و در مقابل لهستان و روسیه هم شانس کسب امتیاز و حتی برد را هم دارد. اگر تیم ایران بتواند تیم اول یا دوم گروهش شود باید با تیم سوم یا چهارم گروه A دیدار کند. در گروه A تیم های برزیل؛ ایتالیا، آمریکا، کانادا، فرانسه و مکزیک حضور دارند.در این گروه تیم های برزیل، ایتالیا، آمریکا و فرانسه شانس زیادی برای صعود از گروهشان دارند و در این بین شانس صدرنشینی برزیل و فرانسه بیشتر از دو تیم دیگر است.
در این بین حضور تیم ایران در بین دو تیم اول گروهش می تواند شانس این تیم را برای صعود به مرحله نیمه نهایی افزایش دهد. چرا که تیم ایران تجربه پیروزی مقابل ایتالیا و آمریکا را دارد و این مسئله می تواند به سود والیبال کشورمان باشد.
اما بدون شک هدف اول تیم ایران صعود از گروهش است و در صورتی که این اتفاق رخ دهد می توان گفت که این تیم توانسته عملکرد موفق آمیزی در المپیک ریو داشته باشد.