به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) ، تیم ملی والیبال ایران المپیک ۲۰۱۶ را متمایزتر از سایر المپیک ها کرد چرا که حضور یک رشته گروهی و بازی با بهترین های جهان، ریو را برای ایرانی ها جذاب تر کرده بود. ایران به جمع ۸ تیم برتر صعود کرد اما نمایش والیبال چنگی به دل نزد. سید محمد موسوی بهترین دفاع وسط دور گروهی المپیک حالا در مورد شرایط ایران در ریو می گوید:« بازی اول به آرژانتین را به جو المپیک باختیم. نباید می‌باختیم. البته آنها با اضافه شدن کونته شرایط بسیار خوبی داشتند. البته آرژانتین حریفانش را خیلی اذیت کرد، اما ما نباید به آنها می‌باختیم، چون توان بردن آنها را داشتیم.»
 
موسوی در مورد نتایج ایران در المپیک و نمایش بازیکنان هم معتقد است:« توقع داشتم که حداقل دو پیروزی دیگر هم کسب کنیم؛ یکی مقابل لهستان و دیگری برابر آرژانتین. اگر این دو مسابقه را با پیروزی پشت سر می‌گذاشتیم می‌توانستیم بگوییم که عملکردمان خیلی خوب بود، اما حالا نه. در حال حاضر خودم از عملکرد والیبال ایران در المپیک راضی نیستم، چه برسد مردم. مردم انتظار دارند که ایران قهرمان المپیک هم بشود، چراکه سطح توقعات بسیار بالا رفته است. به هر حال من خودم از عملکرد تیم راضی نبودم. به قول معروف نشد که بشود.»

غیبت او به همراه شهرام محمودی و سعید معروف در روز افتتاحیه بسیار خبرساز شد اما او این توضیح را دارد:« به نظرم یک بی‌احترامی به سرپرست تیم ملی والیبال شده بود، او لباس کاروان ایران را نداشت یا بهتر بگویم لباسی با سایز یک کودک ۱۰-۱۱ ساله را به خوش‌خبر داده بودند که اصلا در شان او نبود. ضمن اینکه کاروان ایران یک سرپرست دارد و تیم ملی والیبال هم یک سرپرست جداگانه و هیچکدام از این دو نفر حضورمان در مراسم افتتاحیه را ضروری ندانستند. خیلی از ورزشکاران کشورهای دیگر هم به این مراسم نرفتند و زمانی که ما در دهکده بودیم بسیاری از ورزشکاران را می‌دیدیم که در دهکده قدم می‌زدند. ضمن اینکه لباسی که به سعید معروف هم داده بودند اندازه او نبود؛ این شرایط برای شهرام محمودی هم بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در مراسم افتتایحه حاضر نشویم. واقعاً قصد بی‌احترامی به پرچم و مردم و … را نداشتیم، بلکه الزامی برای حضورمان نبود و ما هم در مراسم حاضر نشدیم.»