به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسيون تكواندو، بر اساس رنكينگ اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني تكواندو در ماه «ژوئن» 2016، در وزن ۶۱- كيلوگرم (K44) «سجاد جوانبخت» با ۴۸/۱ امتياز هفتم است و تكواندوكاران مغولستان، آذربايجان و روسيه اول تا سوم هستند.
در وزن ۷۵- كيلوگرم (K44) «مهدي پوررهنما»، مقتدرانه و با ۱۹۰ امتياز در صدرجدول جاي دارد و تكواندوكاران روسيه و آلمان دوم و سوم هستند. در اين وزن «اصغر عزيزي» و «محمود جعفرزاده» به ترتيب با ۲۰ و ۱۰/۸ امتياز در جايگاه پانزدهم و بيست و يكم قرار دارند.
در وزن ۷۵+ كيلوگرم (K44)، «اصغر عزيزي» هم با ۱۱۳/۲ امتياز صدرجدول را در اختيار دارد و ورزشكاران كشورهاي كرواسي و روسيه نيز دوم و سوم هستند. «محسن عبدي» با ۳۶ امتياز در رده دهم و «احمد نريماني» هم با ۷٫۲ امتياز در رده بيست و چهارم جدول رده بندي است.
اما در وزن ۷۵- كيلوگرم (K43)، «محمود جعفرزاده» با ۲۰ امتياز چهارم و در وزن ۶۱- كيلوگرم (K42)، «سعيد صادقيان پور» با ۱۷۶ امتياز صدرنشين است و «احمد نريماني» با ۳۸/۸۸ امتياز در جايگاه هفتم قرار دارد. هوگوپوشان مغولستان و تركيه نيز به ترتيب دوم و سوم هستند.
«محمود جعفرزاده» نيز در وزن ۷۵- كيلوگرم (K42)، پس از نماينده آذربايجان با ۱۳۸ امتياز دوم است و روسيه در جايگاه سوم قرار دارد و در وزن ۷۵+ كيلوگرم (K42)، «احمد نريماني» با ۴۴ امتياز سوم است و «محمود جعفرزاده» با ۱۴/۴ امتياز در رده هشتم جاي دارد، ورزشكاران قزاقستان و آذربايجان در جايگاه اول و دوم جدول رده بندي قرار دارند.
هدايت تيم ملي پاراتكواندوي ايران برعهده «حسين مدانلو» است.
باتوجه به اينكه پاراتكواندو از سال ۲۰۲۰ به بازيهاي پارالمپيك اضافه خواهد شد، اين رنكينگ براي انتخاب نفراتي است كه مي‌توانند مجوز حضور در بازيهاي پارالمپيك را بدست آورند اما فدراسيون جهاني تكواندو هنوز در خصوص تعداد نفراتي كه مي‌توانند از طريق رنكينگ سيستم به بازيهاي پارا المپيك راه پيدا كنند، به جمع بندي لازم نرسيده است