به گزارش خبرگزاری ایپنا به نقل از فدراسیون جودو نایب رییس فدراسیون جودو در آستانه بازیهای المپیک ریو با آرزوی توفیق و سربلندی برای کاروان ورزشی کشورمان گفت: بالارفتن پرچم زیبای ایران در المپیک مایه غرور و افتخار همه ایرانیان است و انشالله کاروان پرامید ایران با دست پر از این میدان مهم به کشورمان بازگردد.
آرش میراسماعیلی  افزود: بنده در المپیک همراه جودوکاران نیستم اما دلم با آنهاست و با تمام وجود دعا می کنم و از خدا می خواهم که این قهرمانان مزد زحمات خود را در المپیک بگیرند و به جودو روحی تازه بدمند. خوشبختانه کادر مجربی در کنار بچه هاست  و می تواند کمک شایانی به آنها در این میدان مهم داشته باشد بنابراین رفتن و نرفتن من مهم نیست ، همه ما عضو یک خانواده ایم و مهم اتحاد و یکدلی ما و کادر سرپرستی و فنی و جودوکاران است تا انشالله به هدف مهمی که دنبالش هستیم برسیم.
قهرمان جودوی جهان افزود: قهرمانان جودوی ما کار دشواری در المپیک دارند و این دشواری برای همه قهرمانان جهان هست بنابراین به اعتقاد من ورزشکاری که با آرامش و با فکر آزاد و هوش بالا روی تاتامی برود می تواند پیروز از میدان خارج شود و من یقین دارم که بچه های ما توان موفقیت در المپیک را دارند و باید بگویم که زمان رویش مدال جودو در المپیک فرارسیده است.
پرچمدار کاروان ایران در المپیک آتن گفت: این قهرمانانی که در میدان المپیک به مصاف رقبای خود خواهند رفت طی دوسه سال اخیر در مسابقات واردوهای مختلف با جودوکاران حاضر در وزن خود بارها تمرین و مبارزه کرده اند و شناخب خوبی از همه رقبا دارند. برد و باخت در برابر همه این جودوکاران داشته اند و یقینا برنده نهایی ورزشکاری است که بتواند از هوش و توان خود در آن روز بخصوص بخوبی بهره ببرد ضمن اینکه بسیاری از مسایل روحی و روانی دیگر هم دخیل است که امیدوارم روز مبارزه ، روز خوب جودوکاران ما باشد و این قسمت خیلی مهم است.
میراسماعیلی با بیان اینکه تاریخ جودوی ایران با یک مدال المپیک صفحه جدیدی باز خواهد کرد ادامه داد: قهرمانان جودوی ایران در حقیقت نماینده چند نسل از جودو هستند که آرزوی مدال در المپیک را داشته و دارند و امیدوارم این طلسم به دست جوانان شایسته ایران در المپیک ریو بشکند.
نایب رییس فدراسیون جودو به پشتوانه سازی در جودو اشاره کرد و گفت: هفته جاری ۱۴ و ۱۵ مردادماه مسابقات جودوی جوانان در شهرستان بجنورد را داریم که با اهمیت و توجهی که فدراسیون از چند سال پیش برای پشتوانه سازی قائل شده است پیش بینی می کنیم سطح کیفی و کمی مسابقات جوانان بالا باشد تا با تیمی توانمند به قهرمانی آسیا برویم.
میراسماعیلی با تاکید بر حضور مقتدرانه در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا در هندوستان گفت: با سرمایه گذاری روی رده های پایه سال گذشته نوجوانان و جوانان ما در آسیا سوم و دوم شدند و امسال تلاش می کنیم حضوری شایسته تر داشته باشیم و از این رو پیش بینی می کنیم که مسابقات قهرمانی جوانان کشور در بجنورد همانند مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان در سمنان  در سطح بالایی برگزار شود.