به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) ، تیم‌ ملی تکواندوی کشورمان با ترکیب فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم، سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم و کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم و با هدایت بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی تیم مردان و مهرو کمرانی بعنوان مربی کیمیا علیزاده در المپیک ۲۰۱۶ ریو به مصاف رقبایش خواهد رفت.
آخرین تمرین تیم ملی مردان کشورمان، عصر روز گذشته (سه شنبه) و آخرین تمرین کیمیا علیزاده تنها بانوی المپیکی تکواندو نیز ظهر روز گذشته (سه شنبه) در مرکز جهانی فدراسیون تکواندو برگزار شد و ملی‌پوشان کشورمان برای شرکت در سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک، فردا (پنجشنبه) ساعت ۵ صبح تهران را به مقصد ابوظبی ترک خواهند کرد و از آنجا ابتدا به سائوپائولو می‌روند و سپس عازم ریو دو ژانیرو، شهر محل برگزاری بازی‌های المپیک می‌شوند.
هوگوپوشان جوان و پرامید کاروان ورزشی ایران پنجشنبه (۲۱ مردادماه) ساعت ۲۰:۳۰ وارد ریو خواهند شد.
مبارزات تکواندو در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ از چهارشنبه ۲۷ مردادماه به مدت ۴ روز برگزار می‌شود و ایران در هر روز یک نماینده دارد.
فرزان عاشورزاده (۲۷ مردادماه)، کیمیا علیزاده (۲۸ مردادماه)، مهدی خدابخشی (۲۹ مردادماه) و سجاد مردانی (۳۰ مردادماه) به مصاف رقبایشان می‌روند.