به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، نهمین دوره رقابت‌های ووشو قهرمانی بزرگسالان آسیا که روز پنجشنبه ۱۱ شهریورماه با حضور نمایندگان ۲۰ کشور به میزبانی شهر تایپه، پایتخت تایوان آغاز شده بود، امروز(دوشنبه) با شناخت نفرات و تیم های برتر به اتمام رسید.

در پایان این رقابتها و در مجموع دو بخش ساندا و تالوی مردان و زنان، تیم ملی ووشوی ایران با کسب هفت مدال طلا، سه نقره و پنج برنز به مقام نایب قهرمانی دست یافت و تیم‌های چین و ویتنام عناوین قهرمانی و سومی را به خود اختصاص دادند.

صبح امروز، عرفان آهنگریان در دیدار نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ساندای مردان به مصاف ووشوکار مطرح چینی رفت و در دو راند متوالی به پیروزی دست یافت و طلا گرفت. وی برای راهیابی به دیدار نهایی برابر «پتون بالاواردانا» از سریلانکا، «یان سان متو» از ماکائو و «جیانگ ژونگ» از ویتنام به برتری دست یافته بود.

در دیدار نهایی وزن منهای ۶۵ کیلوگرم ساندای بانوان، شهربانو منصوریان قهرمان جهان از ایران که پیش از این «هرگی باکایدان» نایب قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان از فیلیپین را شکست داده بود در دیدار پایانی به مصاف «ترانک آن کئوان» از ویتنام رفت و در دو راند متوالی بر حریف خود چیره شد و بر سکوی نخست ایستاد.
معین تقوی برای کسب مدال طلای وزن ۸۵ کیلوگرم ساندای مردان با «تورسینکلوف» از قزاقستان مصاف داد و در دو راند متوالی پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

یزدان میرزایی برای کسب مدال طلای وزن ۸۰ کیلوگرم به مصاف «کنژایف» از قزاقستان رفت و حریف خود را ناک اوت کرد و به مدال طلا رسید.
همچنین در دیدار نهایی وزن منهای ۷۰ کیلوگرم ساندای مردان، سعید فاضلی به مصاف نماینده چین رفت و در حالی که تا ۲ ثانیه پایانی راند نخست از حریف پیش بود بر اثر یک غلفت بازنده شد. وی در راند دوم نیز نتیجه را واگذار کرد و در نهایت به مدال نقره رسید.

کاروان ووشو ایران با کسب هفت مدال طلا توسط تیم دوئلین (محسن احمدی، رضا خلف‌زاده و امیر محمدرضایی)، مرتضی عظیمی، معین تقوی، یزدان میرزایی، عرفان آهنگریان، شهربانو منصوریان و الهه منصوریان، سه نقره از سوی سعید فاضلی، رضا خلف‌زاده و فرشاد عربی و پنج برنز توسط سهیلا منصوریان، صدیقه دریایی، مریم هاشمی، اشکان دلفانی و مهدی محمدی به کار خود در این مسابقات پایان داد.

تیم کشورمان در حالی به این موفقیت رسید که با ترکیبی متفاوت نسبت به مسابقات پیشین به خصوص در ساندای مردان به مصاف حریفان قدرتمند آسیایی خود رفته بود. همچنین تیم ملی ووشو ایران نسبت به دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، یک مدال طلای بیشتر کسب کرد.