به گزارش خبرگزاری ایپنا در روزهایی که سانداکاران کشورمان برگ زرین جدیدی در دفتر پرافتخار ووشوی ایران ثبت کردند و برای نخستین بار قهرمان دنیا شدند، تالوکاران کشورمان نمایش قابل قبولی از خود به جای نگذاشتند.

تیم ایران در دو بخش تالوی زنان و مردان تنها به یک مدال طلای تیمی دوئلین و دو برنز در بخش بانوان (زهرا کیانی و هانیه رجبی) دست یافت تا کمک چندانی به نایب قهرمانی ووشوی ایران در جدول مدالی نکرده باشد.عملکرد مربیان چینی تالو در حدی ضعیف بود که رئیس فدراسیون بلافاصله پس از رقابت‌های جهانی از قطع همکاری با آنها خبر داد.

حتی فرشاد عربی پرافتخارترین تالوکار ایران هم در گفت‌وگو با میزان سرمربی چینی تیم تالو را از نظر فنی در حد متوسطی دانست تا به نوعی از عملکرد او انتقاد کرده باشد.

به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون ووشو برنامه ویژه ای برای بهبود عملکرد تالوکاران دارند و از همین رو با وسواس زیادی برای انتخاب مربیان جدید تالوی بانوان و آقایان برنامه ریزی می‌کنند.

البته در این بین سرمربی تیم ساندای بانوان از سه شانس موجود، سه مدال طلا کسب کرد اما باید قبول کرد اگر هر مربی دیگری هم الهه منصوریان ، شهربانو منصوریان و مریم هاشمی را در اختیار داشت همین عملکرد را از خود به جای می‌گذاشت.

در هر حال جدایی مربیان چینی ناموفق از ووشوی ایران قطعی شده و باید منتظر ماند و دید چه زمانی جایگزین این نفرات معرفی می‌شوند؟