با اعلام رنکینگ جدید فدراسیون جهانی تکواندو در آغاز سال ۲۰۱۷، به غیر از سجاد مردانی، اکثر تکواندوکاران ایران جایگاه خود را در رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی تکواندو از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، در وزن اول المپیکی مردان (۵۸- کیلوگرم)، فرزان عاشورزاده که در دو سال اخیر سردمدار این وزن بود با ۳۳۹٫۶ امتیاز در جایگاه چهارم رنکینگ قرار دارد و آرمین هادی پور در همین وزن با ۱۷۲٫۶۲ امتیاز چهاردهم است.
در وزن ۶۸- کیلوگرم (وزن دوم المپیکی مردان)، ابوالفضل یعقوبی و بهنام اسبقی به ترتیب با ۱۷۵٫۷۵ امتیاز و ۱۷۳٫۲۲ امتیاز در جایگاه نهم و دهم هستند.
در وزن سوم المپیکی مردان (۸۰- کیلوگرم)، مهدی خدابخشی که مدت ها صدرنشین این وزن بود، با ۳۰۶٫۷۵ امتیاز پنجم است و مسعود حجی زواره با ۲۱۶٫۹۱ امتیاز در رده هشتم قرار دارد. میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی الاصل جمهوری آذربایجان در این وزن با ۳۳۶٫۲۳ امتیاز در رده دوم جای گرفته است.
اما در سنگین وزن مردان (۸۰+ کیلوگرم)، سجاد مردانی تنها تکواندوکار المپیکی ایران است که با ۳۳۹٫۳۴ امتیاز جایگاهش در رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو را حفظ کرده است و کماکان در رده سوم وزن چهارم المپیکی مردان قرار دارد. در این وزن امید عمیدی با ۹۷٫۸۹ امتیاز در جایگاه سی و دوم است.
اما در گروه زنان، ایران در وزن اول المپیکی (۴۹- کیلوگرم) نماینده ای ندارد. در وزن ۵۷- کیلوگرم (وزن دوم المپیکی)،  کیمیا علیزاده با ۱۶۵٫۴۴ امتیاز در رده یازدهم است.

در این وزن راحله آسمانی که برای تیم بلژیک مبارزه می کند، در جایگاه چهاردهم قرار دارد.
در وزن سوم المپیکی (۶۷- کیلوگرم) شکرانه ایزدی سی و چهارم است و در وزن ۶۷+ کیلوگرم (وزن چهارم المپیکی)، اکرم خدابنده در رده ۲۷ جای دارد.
نکته قابل توجه در رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، حضور عاشورزاده، خدابخشی و علیزاده در اوزان خودشان است. این سه ورزشکار پیش از این اعلام کرده بودند که با آغاز سال میلادی جدید در یک وزن بالاتر حضور خواهند داشت. یعنی فرزان عاشورزاده در وزن ۶۸- کیلوگرم المپیکی، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰+ کیلوگرم المپیکی و کیمیا علیزاده در وزن ۶۷- کیلوگرم المپیکی. اما با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو این سه ورزشکار همچنان در اوزان قبلی خودشان حضور دارند. با آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی، ورزشکاران تمامی کشورها، کسب امتیاز برای کسب سهمیه در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ را آغاز کرده اند اما تیم ملی تکواندوی مردان ایران که بعد از فاجعه در بازیهای المپیک ریو، فاینال گرندپری باکو و جام جهانی به حال خود رها شده است، هنوز کادرفنی ندارد.
این در حالی است که کمتر از ۷ ماه دیگر مسابقات قهرمانی جهان با گرید G12 در کره جنوبی برگزار می شود و ورزشکاران می توانند با ۱۲۰ امتیاز این مسابقات جایگاه خودشان را در رنکینگ فدراسیون جهانی تثبیت کنند.
در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، نفراتی که در جایگاه اول تا ششم رنکینگ المپیکی هستند، سهمیه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست می آورند.