به گزارش خبرگزاری ایپنا بر همین اساس بلغارستان در صوفیه میزبان سیزدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. ضمن اینکه مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ نیز به میزبانی ترکیه در استانبول برگزار خواهد شد.

در حالی که پیش از این اعلام شده بود رقابتهای گرندپری ۵ مرحله در سال برگزار خواهد شد، پس از اعتراض کشورها و بررسی مجدد، مقرر شد، این رقابتها طبق روال قبل و در چهار مرحله طی سال برگزار شود.

همچنین قوانین جدید از نخستین دوره رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۸ که به میزبانی ایتالیا در رم اجرایی خواهد شد. بر اساس این تغییرات ضربه چرخشی به«هوگو» ۴ امتیاز و به سر ۵ امتیاز، اخطار برای بیرون رفتن یک پا از «شی هاپ چانگ»،  اخطار برای تاخیر در مبارزه از سوی داور به دو تکواندوکار، اخطار برای استفاده از تکنیک پای مخالف و اخذ دو امتیاز برای رسیدن به پیروزی در راند طلایی می باشد.

همچنین فدراسیون جهانی به دو دسته A و B تقسیم شدند که گروه اول فدراسیون هایی هستند که شرایط لازم برای شرکت در مسابقات مورد تصویب فدراسیون جهانی را دارند و هزینه های مالی را پرداخت می‌کنند. این فدراسیون ها حق رای در مجمع عمومی را خواهند داشت و گروه دوم نیز فدراسیون هایی هستند که موارد مذکور را رعایت نمی‌کنند که این گروه تنها حق شرکت در مسابقات را دارند اما حق رای در مجمع از آنها گرفته خواهد شد.

همچنین در مجمع عمومی فدراسیون جهانی، طی مراسمی یاد و خاطره «اون یانگ کیم» بنیان‌گذار تکواندو نوین که در سن ۸۶ سالگی در گذشت گرامی داشته شد. ضمن اینکه  تقدیرنامه‌ای برای «حسین اونیفی» به عنوان بنیانگذار تکواندو تونس به مادر وی اهدا شد.

تونس در شهر الحمامات میزبان رقابتهای انتخابی المپیک نوجوانان و قهرمانی جهان می باشد.