به گزارش خبرگزاری ایپنا سید محمد پولادگر با بیان اینکه بررسی عملکرد کمیته های فدراسیون را در دستور کار داریم، گفت: در هر بخشی به این نتیجه برسیم که نیاز به استفاده از نیروهای جدید یا برنامه ریزی مجدد هست، این کار را انجام می دهیم. نرم افزار ارزیابی هیات های استانی تا پایان سال به بهره برداری می رسد و می توانیم نظارت بر عملکرد استان ها را به صورت فصلی بررسی کنیم. سامانه مرکز نظارت همگانی تکواندو نیز با هدف مشارکت و پیگیری مشکلات از اوایل اردیبهشت ماه سال آینده آماده دریافت انتقاد، پیشنهاد، شکایت، تقدیر و تشکر خانواده بزرگ تکواندو به صورت آنلاین در سراسر کشور است.
وی با اشاره به رویدادهای مهم پیش رو در سال آینده افزود: مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان و کسب سهمیه المپیک جوانان، رقابت های قهرمانی آسیا که خرداد ماه به میزبانی ویتنام انجام می شود و پس از آن هم بازی های آسیایی جاکارتا که با پنج نماینده در بخش کیوروگی و دو نماینده در بخش پومسه برگزار می شود، همچنین پنج دوره مسابقات گرندپری را در سال ۲۰۱۸ پیش رو داریم که با برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم به نتایج دلخواه برسیم.
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه آیین نامه های داخلی شورای فنی تدوین شده و در حال بررسی و تصویب است، افزود: امیدواریم تا قبل از پایان سال جاری با برگزاری جلسات مستمر شاهد نهایی شدن آیین نامه ها باشیم. شورای فنی ۲۵ نفر عضو دارد، ۲۱ نفر عضو حقیقی و ۴ عضو حقوقی که با اجرایی شدن آیین نامه فرصت حضور برای دیگر دلسوزان متخصص این رشته نیز در شورا فراهم می شود.
پولادگر در ادامه گفت: از شورای فنی فدراسیون خواسته ایم عملکرد فنی تیم ملی تکواندو در سال ۹۶ را با حضور مهدی بی باک سرمربی تیم ملی مورد بررسی قرار دهد. پس از آن کمیته فنی با توجه به گزارش شورا برای هدایت تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان و بازی های آسیایی تصمیم گیری خواهد کرد.
وی در خصوص موفقیت و درخشش بانوان در میادین بین المللی گفت: تکواندو بانوان مسیر خود را پیدا کرده، در این بخش از سال ها پیش با رویکرد استعدادیابی علمی، ریل گذاری صحیحی صورت گرفته که می توان آثار مثبت آن را مشاهده کرد. همچنان حمایت های خود را از این بخش ادامه می دهیم تا بتوانیم به اهدافی که برای این بخش برنامه ریزی کرده ایم برسیم.
رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به تغییر شیوه برگزاری آزمون ها گفت: با گذشت سه دهه از برگزاری آزمون ها با هدف چابک سازی سیستم و به حداقل رساندن مشکلات هنرجویان به کمیته پژوهش ماموریت دادیم تا شیوه برگزاری آزمون ها را بررسی و نقاط ضعف و قوت آن را استخراج کند. در همین راستا شیوه جدید تدوین و در مرحله آزمایشی است.
پولادگر افزود: ارتباط خوبی نیز با مرکز آموزش جهانی تکواندو برقرار کرده ایم و برنامه های ما برای ارتقای دانش فنی مربیان و اخد گواهینامه های بین المللی در این بخش با دقت در حال پیگیری است. آزمون‌های کوکی وان، مرحله ورود به عرصه جهانی است و در دو سال اخیر دو دوره این آزمون را در ایران برگزار کردیم که باعث ارتقا بیش از ۷۰۰ تکواندوکار ایرانی شد.
همچنین برگزاری دوره های مربیگری و داوری بین المللی در اولویت فدراسیون است که امیدوارم تکواندوکاران از این فرصت ها در راستای رشد و ارتقا تکواندو ایران بهره برده و به طور منظم نسبت به به روزرسانی احکام کمربند، مربیگری و داوری خود اقدام کنند.
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه سیاست حمایت از تولید کنندگان داخلی لوازم و تجهیزات تکواندو را چون گذشته، در سال آینده نیز به صورت هدفمند ادامه خواهیم داد، افزود: تلاش ما این است که از تولید کنندگان هوگو، جوراب الکترونیکی، کلاه و سیستم های داوری ساخت داخل حمایت و در مسابقات نیز همانند سال جاری از آن استفاده کنیم. خدا را شاکریم که امسال توانستیم مسابقات لیگ تکواندو و قهرمانی کشور در تمام رده های سنی را با تجهیزات ساخت داخل برگزار کنیم و مصمم هستیم انگیزه لازم میان تولیدکنندگان داخلی برای تولید محصول با کیفیت بالا را به وجود بیاوریم تا با ایجاد فضایی رقابتی شاهد تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب باشیم.
پولادگر با بیان اینکه تغییر لازمه پیشرفت است، درهای فدراسیون به روی تمام دوستداران و دلسوزان این رشته باز است و دست هرکسی که فکر می کند می تواند به این رشته کمک کند را به گرمی می فشاریم.