رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در مجمع فدراسیون جهانی مصوب شد که هیچ زن ایرانی که پاسپورت این کشور را دارد، حق حضور در مسابقات بدنسازی را نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایپنا،ناصرپور پورعلی‌فرد با اشاره به قهرمانی تیم‎های پرورش اندام و فیزیک ایران در رقابت‎های جهانی، اظهار داشت: تیم بادی کلاسیک کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز در یازدهمین دوره رقابت‎های جهانی اسپانیا، به قهرمانی دست یافت، همچنین تیم پرورش اندام هم با ۵ مدال طلا، ۲ نقره، یک برنز، یک چهارمی و دو مقام ششمی فاتح سکوی قهرمانی هفتادمین دوره رقابت‎های جهانی اسپانیا شد. این عنوان در حالی رقم خورد که ۶۸ کشور دنیا در این مسابقات حضور پیدا کرده بودند.

وی با بیان اینکه این سومین قهرمانی متوالی تیم پرورش اندام کشورمان در مسابقات جهانی بود، ادامه داد: بهروز تابانی در پرورش اندام و  سیدروح‌الله میرنوراللهی در بادی‎کلاسیک ضمن کسب مدال طلای دسته‎های خود، به عناوین قهرمانِ قهرمانان دو رشته مذکور دست یافتند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خاطرنشان کرد: در دومین دوره از رقابت‎های جهانی فیزیک که تیم کشورمان با ۴ ورزشکار شرکت کرده بود، به عنوان قهرمانی دست یافت. این برای نخستین بار بود که در چنین رقابت‎هایی شرکت می‎کردیم. ۱۳۱ ورزشکار از ۴۹ کشور در این پیکارها حضور داشتند که ما با ۴ نماینده در ۳ دسته قدی ۱۷۰، ۱۷۸ و +۱۷۸ سانتی متر حضور پیدا کردیم که حاصل آن یک مدال طلا و یک مدال نقره بود. با این قهرمانی به دنیا نشان دادیم که علاوه بر با‎دی‎بیلدینگ در فیزیک‎ هم آقای دنیا هستیم.

وی در خصوص اینکه آیا به قهرمانان این ۳ رشته پاداش‎های تعلیق می‎گیرد، گفت: بر اساس شاخصه‎های وزارت ورزش وجوانان به مدال‎آوران پاداش‎هایی اهدا می‎شود. این پاداش‎ها در مراسن تجلیل از قهرمانان و مدال‎آوران به ورزشکاران بدنسازی اهدا می‎شود.

پورعلی‎فرد با اشاره به کنگره فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام که در حاشیه مسابقات اسپانیا برگزار شد، گفت: پیش از اینکه در مجمع یاد شده حضور پیدا کنیم، طی نامه‎ای رسمی به فدراسیون جهانی اعلام کرده بودیم که به دلیل مسائل شرعی، اعتقادی و فرهنگی در بخش بانوان هیچ‌گونه فعالیتی در بُعد قهرمانی نداریم.

وی ادامه داد: بر همین اساس در روز کنگره جهانی مصوب شد که هیچ نماینده‎ زنی از ایران که پاسپورت ایرانی داشته باشد، حق حضور در هیچ رویدادی از قبیل مسابقات فیزیک، پرورش اندام، بادی کلاسیک و سایر رشته‎ها نخواهد داشت.اگر فردی خواست که چنین کاری را انجام بدهد، در روز ثبت‎نام مسابقات جلوی او را خواهند گرفت. با این تفاسیر دیگر هیچ ورزشکار زنی از ایران حتی به صورت غیرقانونی هم نمی‎تواند در مسابقات شرکت کند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خاطرنشان کرد: در پایان باید بگویم که این عناوین قهرمانی را به شهدای مدافع حرم تقدیم می‎کنیم و به زودی طی یک برنامه با حضور رئیس سازمان بسیج ورزش کشور، این امر را عملیاتی خواهیم کرد.