رئیس فدراسیون چوگان گفت: دو مربی آرژانتینی هدایت تیم ملی چوگان ایران را بر عهده خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایپنا،گلنار وکیلی‎گیلانی  با اشاره به حضور در مربی آرژانتینی در کشور اظهار داشت: دو مربی حرفه‎ای و بین المللی چوگان هفته گذشته وارد کشور شدند. از انجایی که قرار است کشورمان در سال آینده میزبان رقابت‎های مرحله مقدماتی جام جهانی چوگان در قاره آسیا باشد، بر همین اساس دو مربی یاد شده هدایت تیم ملی چوگان ایران را برای این رقابت‎ها بر عهده خواهند داشت.

وی با بیان اینکه دلیل حضور مربیان آرژانتینی چوگان در تهران انتخاب ترکیب تیم‎ملی ایران برای حضور در رقابت‎های مقدماتی جام‎جهانی است، خاطرنشان کرد: آرژانتین یکی از بهترین‎های چوگان در جهان است. به همین دلیل این دو مربی برای حضور در کشورمان انتخاب شدند. این دو مربی پیش از این فیلم‎های بازی چوگان‎بازان ایران را دیده بودند و در این حدود دو هفته‎ای هم که در کشورمان حضور دارند، با نفرات بیشتر آشنا می‎شوند.

رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به اعزام تیم ملی کشورمان به اردوی تدارکاتی، عنوان کرد: بنا داریم یکی دو ماه، ورزشکاران کشورمان را برای برپایی اردویی تدارکاتی راهی آرژانتین کنیم. این اعزام احتمالا بهمن ماه سال جاری خواهد بود. هم اکنون به دنبال اسپانسرهای قوی مالی برای حمایت از تیم ملی کشورمان در این راستا هستیم. مرحله نهایی رقابت های جام جهانی چوگان به میزبانی کشور استرالیا برگزار خواهد شد و چوگان بازان ایران درصورت صعود از مرحله مقدماتی به این این کشور اعزام خواهند شد.

وکیل‎گیلانی گفت: در حال حاضر به دلیل سردی هوا و نامساعد بودن زمین، رقابت‎های چوگان در کشور برگزار نمی‎شود و ورزشکاران این رشته در مانش تمرینات خود را دنبال می‎کنند.

وی در خصوص بخش بانوان تصریح کرد: برای بانوان هم برنامه‎های خوبی را مد نظر داریم. قرار است اسفند ماه سال جاری تیم کشورمان را برای برگزاری چند دیدار دوستانه به استرالیا اعزام کنیم که البته باید منابع مالی این اقدام مهیا شود.