به گزارش خبرگزاری ایپنا،تیم شطرنج زیر ۱۴ سال ایران در رقابت های شطرنج تیمی آسیا در دور سوم با ترکیب «مهدی غلامی اورمی»، «برنا درخشانی»، «آناهیتا زاهدی فر» و «سید کیان پورموسوی» مقابل تیم مالزی صف آرایی کرد و با نتیجه ۲٫۵ بر ۱٫۵ به پیروزی رسید. در این دور غلامی و زاهدی فر مقابل حریفان حریفان خود به برتری رسیدند و درخشانی نیز مقابل نماینده مالزی به تساوی رضایت داد و پورموسوی نیز بازی را به حریف خود واگذار کرد.
تیم شطرنجبازان کشورمان در دور چهارم نیز با ترکیب «مهدی غلامی اورمی»، «برنا درخشانی»، «آرش داغلی» و «آناهیتا زاهدی فر» مقابل تیم چین الف قرار گرفت. این بازی نیز با نتیجه ۲٫۵ بر ۱٫۵ به سود ایران پایان یافت.
در این دور داغلی و زاهدی فر مقابل حریفان خود به برتری رسیدند، غلامی مقابل نماینده مالزی به تساوی رضایت داد و درخشانی نیز بازی را به حریف خود واگذار کرد.
حریف دور بعدی تیم شطرنج زیر ۱۴ سال ایران، تیم سریلانکا است.
نمایندگان ایران در پایان دور چهارم با چهار پیروزی و ۱۰ امتیاز تیمی در صدر قرار دارد و تیم های شطرنج چین الف و سریلانکا با سه پیروزی و یک شکست در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
مسابقات تیمی قهرمانی شطرنج زیر ۱۴ سال آسیا در۹ دور و به روش سوئیسی انجام خواهد شد. این مسابقات از ۱۶ آبان ماه به میزبانی چین آغاز و تا ۲۱ همین ماه ادامه دارد.
چین با چهار تیم و سنگاپور و مالدیو هر کدام با دو تیم در این رقابت ها حضور دارند.
کشورهای چین، ایران، مالزی، مغلوستان، سریلانکا، عراق، سنگاپور، بنگلادش، هنگ کنگ، ماکائو و مالدیو شطرنجبازان زیر ۱۴ سال خود را به این رقابت ها اعزام کرده اند.