به گزارش خبرگزاری ایپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون شطرنج، دوازدهمین دوره رقابت های شطرنج قهرمانی مدارس آسیا در ایران با عنوان «یادبود شهید فهمیده» از ۲۰ تیر ماه و با حضور ۴۸۰ شطرنجباز از ۱۶ کشور آسیایی در شش رده سنی ۷ تا ۱۷ سال در سه بخش استاندارد، سریع و نیمه سریع آغاز شد.
نمایندگان ایران در بخش برق آسا قهرمانی مدارس آسیا با کسب چهار مدال طلا ، شش نقره و شش برنز به قهرمانی دست یافتند.
تیم ازبکستان با چهار مدال و فیلیپین به سه مدال دوم و سوم شدند.
در ادامه رقابت های شطرنج قهرمانی آسیا و در دور هشتم بخش استاندارد در رده سنی زیر ۷ سال پسران نماینده سنگاپور با ۷٫۵ امتیاز اول است و نماینده هند و ازبکستان با ۶٫۵ امتیاز در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.
در رده سنی زیر ۷ سال دختران نماینده ازبکستانی با کسب هفت امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و نماینده فیلیپین و هند با شش امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
همچنین در رده سنی زیر ۹ سال پسران نماینده هند با هفت امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و سید روح یوسفی و آرتین اشرف نمایندگان ایران به ترتیب با ۶٫۵ و شش امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
در این رده سنی و در بخش دختران نماینده فیلیپین با ۶٫۵ امتیاز اول است و نمایندگان مغولستان و ترکمنستان با ۶٫۵ و شش امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
در رده سنی زیر ۱۱سال پسران «بردیا دانشور» «کیان پورموسوی» هر دو از ایران با ۶٫۵ امتیاز در جایگاه اول و دوم قرار دارند و نماینده هند نیز با همین امتیاز و پوئن شکنی کمتر در جایگاه سوم قرار دارد.
در همین رده سنی و در بخش دختران پرنیان غلامی و زهرا حیدری نمایندگان ایران ۶٫۵ و شش امتیاز جایگاه اول و دوم را در اختیار دارند و نماینده هند با ۵٫۵ امتیاز از هشت بازی سوم است.
در رده سنی زیر ۱۳ سال پسران، نماینده ترکمنستان با ۶٫۵ امتیاز از هشت بازی در جایگاه نخست قرار دارد و نمایندگان سریلانکا با ۶٫۵ و شش امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستاده اند.
در همین رده سنی و در بخش دختران، مطهره اسدی با ۷٫۵ امتیاز از هشت بازی در جایگاه نخست قرار دارد و آناهیتا زاهدی فر و ستاره ثابت رسول از ایران با ۷ و ۵٫۵ امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.
در رده سنی زیر ۱۵ سال پسران، نماینده فیلیپین با ۶٫۵ امتیاز از هشت بازی در جایگاه نخست قرار دارد و مهدی غلامی و نیما فندرسکی نمایندگان ایران هر دو با شش امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستاده اند.
در بخش دختران زیر ۱۵ سال نیز صدیقه کلانتری، طناز ازلی و فاطمه هاشمی نمایندگان ایران با شش امتیاز از هشت بازی و پوئن شکنی کمتر درجایگاه نخست تا سوم قرار دارند.
در رده زیر ۱۷ سال پسران، آرش طاهباز، محمد امین مولایی و آریا امیدی نمایندگان ایران به ترتیب با هفت، ۵٫۵ و ۵٫۵ امتیاز در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.
در همین رده سنی و در بخش دختران، نماینده فیلیپین با هفت امتیاز اول است و وصال حامدی و میترا اصغرزاده نمایندگان ایران هر دو با ۵٫۵ امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستاده اند.
دورنهم و پایانی رقابت های استاندارد امروز – یکشنبه – برگزار می شود.
از ایران ۱۰۰ شطرنج بار دختر و ۱۸۰ شطرنج باز پسر در این رقابت هاحضور دارند.