آخرین رده‌بندی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری در حالی منتشر شد که رحیم امامی ۲۳ پله صعود داشته و تیم ملی ایران نیز صدرنشین آسیا شده است.

به گزارش خبرگزاری ایپنا، اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری دهه سوم هر ماه میلادی اقدام به انتشار رده‌بندی دوچرخه‌سواران حاضر در تورهای قاره‌ای و رده‌بندی تیم‌های ملی و باشگاهی در هر قاره و جهان و در بخش‌های مختلف می‌کند. در آخرین رده بندی منتشر شده از سوی اتحادیه جهانی، در ماه نوامبر شاهد صعود رکابزنان ایرانی بودیم.

در رده‌بندی برترین رکابزنان حاضر در تورهای آسیایی «الکسی لوتسنکو» از قزاقستان همچنان در صدر جدول قاره آسیا ایستاده، «کینگ لوک چئونگ» از هنگ کنگ دوم است و رحیم امامی از ایران با صعود ۲۳ پله‌ای از رده بیست‌وششم هم اکنون در رده سوم قرار گرفته است.

همچنین آروین معظمی گودرزی رکابزن جوان ایران از رده هشتم به چهارم صعود کرده، اما میرصمد پورسیدی که در رده‌بندی قبلی چهارم بود به رده ششم سقوط کرد. رده‌بندی رکابزنان ایران به این شرح است: (عدد داخل پرانتز، رتبه قبلی رکابزنان است)

۳- رحیم امامی (۲۶)
۴-آروین معظمی گودرزی(۸)
۶- میرصمد پورسیدی(۴)
۱۰- امیر کلاهدوز (۱۲)
۲۰- قادر میزبانی(۲۱)
۲۴- احد کاظمی(۳۸)
۶۶- مهدی سهرابی(۶۷)
۸۴- حمید پورهاشمی(۱۸۴)
۸۷- رضا حسینی(۱۲۷)
۹۶- محمد گنج خانلو(۹۴)
۱۰۸- مهدی رجبی(۱۰۶)

در بین رکابزنان ایرانی حاضر در این رده‌بندی محمد گنج خانلو و مهدی رجبی به عنوان رکابزنان زیر ۲۳ سال در رده‌بندی برترین‌های آسیا قرار گرفته اند. همچنین حمید پورهاشمی که پیش از این در رده ۱۸۴ قرار داشت، با ۱۰۰ پله صعود در رده ۸۴ قرار گرفت.

در رده‌بندی تیمی آسیا هم تیم ایران که در اواسط ماه یک پله سقوط داشت با کسب ۱۹۷۶ امتیاز باز هم به رده نخست آسیا صعود کرد. قزاقستان با ۱۶۷۲ امتیاز از رده اول به دوم سقوط کرد. ژاپن سوم است و کشورهای کره جنوبی و هنگ کنگ نیز چهارم و پنجم هستند.

در رده‌بندی تیم های ملی رده سنی زیر ۲۳ سال در قاره آسیا هم کشورهای کره‌جنوبی، قزاقستان و ایران اول تا سوم هستند.

آخرین رده‌بندی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در سال ۲۰۱۶ در ماه دسامبر منتشر خواهد شد.