به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) ، مایکل فلپس آمریکایی همچنان به تاریخ‌سازی خود در بازی‌های المپیک ادامه می‌دهد. او که به ماهی پرنده مشهور است صبح امروز (چهارشنبه – به وقت تهران) در چهارمین روز از بازی‌های المپیک ریو در شنای ۲۰۰ متر پروانه با گرفتن انتقام از چاد لی‌کلوس از آفریقای جنوبی که در المپیک ۲۰۱۲ مانع قهرمانی وی شده بود، به‌عنوان نخست رسید و نیم ساعت بعد از این مسابقه هم در شنای ۴ در ۲۰۰ متر امدادی به تیم آمریکا کمک کرد تا به قهرمانی برسد و به این ترتیب دومین و سومین مدال طلای خود در سی‌و‌یکمین دوره بازی‌های المپیک را کسب کرد.
براساس این گزارش، فلپس ۳۱ ساله حالا مجموع مدال‌های طلای خود در چهار دوره‌ای که در المپیک حضور داشته را به عدد ۲۱ رسانده و دست‌نیافتنی‌تر از گذشته شده است.
فلپس در شنای ۲۰۰ متر پروانه با ثبت زمان یک دقیقه و ۵۳٫۳۶ ثانیه عنوان قهرمانی این ماده را از آن خود کرد و چاد لی‌کلوس ۲۴ ساله هم به‌عنوان چهارمی رسید و نتوانست از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند. البته این دو شناگر در اواخر هفته جاری در شنای ۱۰۰ متر پروانه بار دیگر یکدیگر را ملاقات خواهند کرد.
مایکل فلپس در جدول انفرادی دارندگان مدال طلا در مجموع تمامی ادوار المپیک با ۲۱ مدال طلا با قدرت در صدر است و ۱۲ مدال طلا بیشتر از لاریسا لاتینینا، ژیمناست شوروی سابق دارد که در رده دوم این فهرست جای دارد.