به گزارش خبرگزاری ایپنا ، پس از فراخوانی که توسط مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک وپارالمپیک در وبسایت این آکادمی و در خصوص برگزاری بیست و سومین دوره مربی بدنساز ویژه بانوان اعلام شد، ۷۰ نفر از مربیان و ورزشکاران شاغل در تیم های ملی و باشگاهی که شرایط حضور در این دوره را داشتند، با ارائه معرفی نامه از فدراسیون مربوطه اقدام به ثبت نام در این آزمونها نمودند که در نهایت و در تاریخ دوم آذر ماه تعداد ۵۵ نفر از ثبت نام کنندگان در آزمون های ورودی این دوره حضور یافتند.

در ادامه و پس از قبولی ۴۲ نفر از علاقمندان به شرکت در بیست و سومین دوره مربی بدنساز ویژه بانوان، این دوره طی روزهای ۲۰ لغایت ۳۰ آذرماه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

لازم به ذکر است در آزمون پایانی افرادی که ۶۰ درصد از کل نمرات تئوری، عملی و برنامه نویسی تمرین را کسب نمایند موفق به دریافت گواهی پایان دوره که به صورت درجه بندی می باشد، خواهند شد.

درجه بندی گواهی نامه های پایان دوره که به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده و دارای ارزش بین المللی می باشد، بستگی به نمره کسب شده شرکت کنندگان دارد به این صورت که افرادی که نمره قبولی آن ها بین ۶۰ تا ۷۰ باشد درجه خوب، بین ۷۰ تا ۸۵ درجه خیلی خوب و نمرات بین ۸۵ تا ۱۰۰ درجه عالی را کسب خواهند نمود.

ضمنا سوالات آزمون تئوری و عملی از کلیه دروسی که طی ۱۰ روز برای شرکت کنندگان تدریس شده تهیه شده است.

شایان ذکر است نتایج این آزمون متعاقبا از طریق سایت آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک اعلام خواهد شد.