فرانک طیاری ، درباره نتایج و حضور تیم بسکتبال دختران نوجوان در سطح B رقابت‌های قهرمانی آسیا، اظهار کرد: کسب هر برد و باخت نیاز به بررسی دارد، اما واقعیت این است که بزرگترین برد، حضور دختران بسکتبالیست در رقابت‌های قهرمانی آسیا بود. ملی‌پوشان در نخستین گام بسیار پر تحرک و شاداب بودند و به همراه کادر زحمات بسیاری کشیدند.

مربی لیگ برتر بسکتبال بانوان در ادامه‌ ، افزود: در اینکهِ بازیکنان مستعد در ایران بسیار هستند شکی نیست. در همه جای دنیا استعدادها حضور دارند اما تیمی موفقیت کسب می‌کند که از حمایت بیشتری برخوردار است.

طیاری با اشاره به اهمیت حمایت از تیم بسکتبال بانوان و استعدادها، خاطر نشان کرد: حمایت های مادی و سالن های  تمرینی بسیار تاثیرگذار هستند و به برنامه‌ریزی های بلند مدت و مدون نیاز است. اگر چنین شرایطی ایجاد شود تیم ایران می‌تواند نمایش خوبی در میادین بین‌المللی داشته باشد.

طیاری با بیان این که شکاف عظیمی بین بسکتبال بانوان ایران و آسیا وجود ندارد، ادامه‌ داد:  در این سال‌ها در میادین بین‌المللی حضور نداشتیم اما به واسطه سفرهایی که داشته ایم و همچنین تماشای فیلم‌ بازی‌ حریفان  شاهد هستیم شکاف عظیمی بین بسکتبال ایران و آسیا وجود ندارد. استعدادیابی بسیار مهم است و باید بر روی استعداد ها کار شود. ایران پتانسیل‌ حضور قدرتمند در آسیا را دارد و می‌تواند نمایش خوبی در آسیا داشته باشد.

طیاری در پایان نقش رسانه‌ها را اثرگذار دانست و اظهار کرد: از پیگیری رسانه‌ها تشکر می‌کنم. رسانه‌ها بسیار می‌توانند به ورزش بانوان کمک کنند. امیدوارم حمایت‌ها ادامه‌ دار باشد.