به گزارش خبرگزاری ایپنا در حالی که هر دو سال یک بار مسابقات AVC CUP برگزار می‌شود و ۸ تیم نیز جواز حضور در این دوره را پیدا می‌کنند، اما براساس اعلام تقویم کنفدراسیون والیبال آسیا، مسابقات در سال ۲۰۱۸ با حضور ۱۰ تیم برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ نهم شده بود می‌تواند در مسابقات کاپ آسیا حضور داشته باشد.
قرعه‌کشی مسابقات والیبال کاپ آسیا نیز انجام شده که تیم ملی ایران با تایلند، چین، ویتنام و فیلیپین در یک گروه قرار دارد. در گروه B نیز تیم‌های ژاپن، کره جنوبی، چین تایپه، قزاقستان و استرالیا با هم رقابت می‌کنند. میزبانی این دوره از مسابقات را تایلند برعهده دارد. رقابت‌ها روزهای ۱۷ تا ۲۳ سپتامبر (۲۶ شهریور تا اول مهر) برگزار خواهد شد.
نکته دیگر اینکه کنفدراسیون والیبال آسیا برای ترغیب تیم‌های سطح پایین برای نخستین بار مسابقات Challenge Cup را برگزار می‌شود. تیم‌هایی که در مسابقات قهرمانی آسیا در رده‌هایی پایین‌تر از رتبه دهم قرار دارند در این مسابقات شرکت می‌کنند.
همچنین مسابقات جام باشگاه‌های آسیا نیز روزهای ۱۱ تا ۱۸ جولای در قزاقستان برگزار می‌شود. بانک سرمایه در دوره قبل نماینده ایران در این مسابقات بود.