این روزها بحث قراردادها و جذب بازیکنان در لیگ برتر والیبال بانوان داغ است. موضوعی که دربرخی مواقع باعث به وجودآمدن اختلافاتی بین بازیکنان و باشگاه‌ها نیز شده است.

به گزارش خبرگزاری ایپنا،قاسم شیرتری پدر نگین شیرتری درباره اختلافات پیش آمده بین این بانوی والیبالیست و تیم دانشگاه آزاد اظهار داشت: برخی از باشگاه‌ها هنوز با قوانین قراردادها آشنایی ندارند. بازیکنان طبق اساسنامه اختیار دارند با هر باشگاهی که تمایل دارند، قرارداد ببندند. این قراردادها هم باید به نفع طرفین باشد.

وی ادامه داد: فصل گذشته نگین با تیم دانشگاه آزاد قرارداد بست البته این قرارداد اخلاقی بود. در این بین تیم پیکان هم به او پیشنهاد داد. نگین از دانشگاه آزاد اجازه خواست و با تیم پیکان صحبت کرد، اما تیم دانشگاه آزاد به ما گفت در صورتی که با تیم پیکان قرارداد ببندیم، ده میلیون تومان جریمه‌مان می‌کنند.

شیرتری خاطرنشان کرد: در ادامه به ناچار با تیم دانشگاه آزاد قرارداد بستیم و جالب اینکه این ده میلیون تومان را هم از قرارداد دخترم را کسر کردند و در نهایت با قرارداد ده میلیونی در این تیم ماند.

مسئول کمیته استعدادیابی استان گیلان افزود: در فصل جاری نیز این تیم با دخترم قرارداد بست البته قرارداد سفید امضا و داخلی. آنها ابتدا گفتند که مبلغ قرارداد ۲۰ میلیون تومان است اما بعد با ۱۴ میلیون تومان با نگین قرارداد بستند. این در شرایطی است که نگین شیرتری بازیکن ملی‌پوش است و بازیکنان ملی‌پوش قراردادهای بسیار بالاتری نسبت به او در لیگ دارند.

وی یادآورشد: با توجه به اینکه تا قراردادی در هیئت والیبال ثبت نشود وجاهت قانونی ندارد با پیگیری‌های لازم قرارداد دخترم را با تیم دانشگاه آزاد فسخ و با تیم گاز تهران قرارداد جدید امضا کردیم.

قاسم شیرتری گفت: امکان دارد این تیم باز هم ما را جریمه کند.  در صورتی که مسئولان این تیم بخواهند دوباره این کار بکنند از آنها شکایت خواهم کرد.