خبرگزاری ایپنا : شهربانو منصوریان دیروز  در نهمین همایش فرزندان آفتاب به عنوان برترین ورزشکار زن اخلاق مدار کشور انتخاب شد . در ادامه گفت و گوی اختصاصی ایپنا با خانم شهربانو منصوریان را می خوانید .

– چطور شد که پای خواهران منصوریان به ورزش ووشو  باز شد؟

در یازده سالگی نزدیکی منزل یکی از خانه هایی که من در آنجا کار می کردم یک باشگاه ورزشی بود که من در آنجا ثبت نام کردم  منتهی قبل از ثبت نام در باشگاه خانواده به شدت اصرار داشتند که حتماً درسم را بخوانم  یا حداقل یک حرفه را به عنوان شغل انتخاب کنم و به دنبال آن بروم ولی وقتی اصرار من را دیدند در نزدیکی همان خانه در یک باشگاه مرا ثبت نام کردند و من استارت اول را با کاراته به مدت یک سال زدم  بعد از آن در شهر سمیرم چند سال کونگ فو کار کردم بعد از آن وارد ورزش ووشو شدم و دیدم که رشته ورزشی است که بسیار جای پیشرفت دارد به همین خاطر دست دو خواهر دیگر خود را گرفتم و وارد دنیای ووشو کردم.

_ ورزش ووشو چه تاثیری در زندگی شخصی شما گذاشته است ؟

۸۰ درصد زندگی خانواده ما تحت تاثیر ورزش ووشو قرار گرفته است . ورزش ووشو  باعث شد خانواده ما که جزو قشر ضعیف جامعه بودیم و از نظر مالی به واقع زیر خط صفر بودیم با قهرمانی آسیا و جهان بتوانیم سبک زندگی خود را تغییر دهیمو  یک منزل برای خانواده تهیه کنیم … یادم می‌آید که خواهران من آن زمان خواستگار داشتند ولی به علت وضعیت بد مالی آنها را رد می‌کردند ولی شکر خدا ووشو باعث شد تا زندگی ما به حالت عادی بازگردد و خواهرهایم با شرایط خوب ازدواج کنند .

– چه انتظاراتی از مسئولین دارید ؟

  • ما تا الان تمام فکر و ذکرمان خودمان بوده ایم .منتظر این نبودیم که مسئولین بیایند و یک خانه به ما بدهند ! ما تنها خواسته ای که از مسئولین داریم از طرف خودم و بقیه ورزشکاران درخواست بیمه ورزشکاران است.من همیشه هرجا مصاحبه ای بوده گفته ام که آینده شغلی ما تضمین شده نیست و اگر روزی ما ورزش را کنار گذاشتیم دیگر هیچ درآمد مالی نداریم و ما به علت بالا بودن سن و دیگر مسائل نمی توانیم در هیچ جای دیگر استخدام شویم .ما بعد از تمام شدن دوران ورزش مان  باید چه کنیم ؟! بر فرض مثال مربی بشویم و منتظر بمانیم شاگردان باشگاه ۱۰۰ هزار تومان شهریه باشگاه بیاورند تا ما بتوانیم با آن زندگی خود را بچرخانیم!

-استقبال مردم از مستند زندگی شما چگونه بود ؟

  • واقعا عالی بود خیلی از مردم متشکرم که از ما و از این فیلم حمایت کردند … عالی بود.

-ورزش بانوان در کشور را در حال حاضر چگونه ارزیابی می کنید ؟

  • ورزش بانوان جهشی رو به جلو داشته است .هنوز کم و کاستی هایی هست ولی همین تغییر بسیار چشمگیر بوده و نشان از روزهای خوب در آینده دارد.فقط رسانه ها بیشتر اخبار مربوط به ورزش بانوان را پیگیری کنند و مسئولین مانع تبعیض بین ورزشکاران مرد و زن بشوند . حقوق ورزشکاران مرد با ورزشکاران زن را مقایسه کنید …..این تبعیض ها باید از بین برود!

-در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید ؟

  • در حال حاضر ضمن مربیگری تمرینات خود را برای شرکت در مسابقات آسیایی جاکارتا آغاز کرده ام.

– به عنوان حرف آخر ؟
از شما و خبرگزاری ایپنا که به ورزش بانوان توجه دارند سپاس گذارم .