به گزارش خبرگزاری ایپنا روز پنجشنبه با اعلام فهرست وزنه‌برداران حاضر در مسابقات جهانی این رشته، شوک بدی به ایرانی‌ها وارد شد. غیبت کیانوش رستمی در این فهرست خیلی‌ها را نگران کرد اما بعد از پیگیری‌های فدراسیون مشخص شد مسئولان برگزار‌کننده اشتباه کرده‌اند و مشکلی برای اعزام قهرمان المپیک ریو وجود ندارد.
اعلام اولیه
صبح پنجشنبه بعد از این‌که فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد ویزای همه ورزشکاران ایران برای سفر به آمریکا صادر شده، فدراسیون جهانی در یک ادعای عجیب از عدم حضور رستمی در مسابقات جهانی خبر داد. این فدراسیون در صفحه اینستاگرام خود فهرست اولیه وزنه‌برداران را اعلام کرد اما نامی از کیانوش رستمی در دسته ٨٥ کیلوگرم وجود نداشت تا شوک بدی به هواداران وزنه‌برداری در ایران وارد شود.
تماس با تاماش آیان
بعد از این اتفاق علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری سریعا دست به کار شد و برای پیگیری ماجرا اقدام کرد. مرادی در تماس با تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری متوجه شد این اتفاق یک اشتباه از سوی مقامات IWF بوده است. مرادی در این‌باره اظهار داشت: ‌«ویزای رستمی نیز مثل همه وزنه‌برداران دیگر صادر شده و نامش در فهرست نهایی وجود دارد. سریعا این مسأله را پیگیری کردیم تا خبر را اصلاح کنند. در تماسی که با تاماش آیان داشتم، قرار شد مجددا نامه‌ای که در آن اعلام کردیم ویزای تمام وزنه‌برداران صادر شده و فهرست نهایی نفرات را هم مشخص کردیم، برایش بفرستم و درنهایت به روابط‌عمومی فدراسیون جهانی اعلام کنند تا خبر را اصلاح کند.»
اصلاح خبر
در نهایت بعد از ٢٤ ساعت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اشتباه خود را تصحیح کرد. این فدراسیون فهرست وزنه‌برداران شرکت‌کننده در قهرمانی جهان که نام کیانوش رستمی در آن قرار نداشت را از صفحه اینستاگرام خود حذف کرد و در توضیح این کار نوشت: «بعضی تغییرات در فهرست وزنه‌برداران هنوز درحال رخ دادن است، بنابراین ما مجبور شدیم فهرست را برداریم. برای ایجاد سردرگمی بسیار متاسفیم. فهرست به‌روز شده شب قبل از آغاز مسابقات قهرمانی جهان در دسترس خواهد بود.»