علی اصغر رواسی در خصوص این مسابقات اظهار داشت: بیست‌وسومین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری جانبازان و معلولین، گرامیداشت مرحوم بهمن گلبارنژاد و مرحوم عبدالله فکور، طی روزهای ۷ و ۸ بهمن ماه در مجموعه ورزشی شهید هرندی تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: در مسابقات این دوره ۱۳۵ وزنه بردار از ۲۲ استان کشور حضور اعلام آمادگی کرده‌اند که از این تعداد، ۲۲ نفر در بخش جوانان به رقابت خواهند پرداخت. البته با توجه به اینکه در بخش جوانان و در اوزان مختلف نفرات به حد نصاب نرسید، صرفا در این بخش توزیع مدال انجام می‌شود و امتیازات آنها در مجموع قهرمانی تیم‌ها موثر نیست.

رئیس انجمن وزنه‌برداری خاطر نشان کرد: مسابقات در ۱۱ وزن برگزار می‌شود و در هر دسته، با توجه به وضعیت موجود و رکوردهایی که به ثبت رسیده، شاخصی را تعیین می‌کنیم و نفرات را بر اساس این رکوردها مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و قطعاً عملکرد وزنه‌برداران در مسابقات قهرمانی کشور برای گزینش آنها در تیم ملی تاثیرگذار است و این مسئله در مورد ملی‌پوشان گذشته هم صدق می کند و آنچه برای ما مهم است، آمادگی فعلی وزنه‌برداران و رکوردهای به‌روز شده آنها خواهد بود.

رواسی اظهار داشت: روز چهارشنبه ۶ بهمن، وزنه‌برداران وارد تهران می‌شوند و جلسه فنی همان شب برگزار خواهد شد. پس از آن مسابقات طی روزهای ۷ و ۸ بهمن ماه برگزار می‌شود و هر روز دو مراسم اهدای مدال خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: مرحوم بهمن گلبارنژاد و عبدالله فکور از افرادی بودند که در زمینه رشته وزنه‌برداری جانبازان و معلولین زحمات زیادی کشیدند و از این‌رو این مسابقات به جهت گرامیداشت این عزیزان نام‌گذاری شده است.