«محسن بیرانوند» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به همین دلیل بهداد سلیمی، کیانوش رستمی، سید ایوب موسوی و محمدرضا براری به عنوان نفرات اصلی تیم ملی به بازی های داخل سالن آسیایی اعزام نمی شوند و به نوعی تیم دوم ایران به عشق آباد خواهد رفت و تنها سهراب مرادی به عنوان نفر اصلی تیم ملی در پیکارهای جهانی در بازی های داخل سالن نیز حضور خواهد داشت.
وی اظهار داشت: سایر نفرات اعزامی به بازی های داخل سالن آسیایی جوان هستند به طوری که علیرضا سلیمانی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم از سال ۲۰۱۳ در هیچ مسابقه رسمی حضور نیافته و مسعود چترایی فقط تجربه حضور در مسابقات قطر کاپ را دارد و در دسته فوق سنگین با وجود بهداد سلیمی و سعید علی حسینی، همایون تیموری به ترکمنستان اعزام خواهد شد چرا که برنامه بلند مدت برای این وزنه بردار داریم.
وی در خصوص حضور سهراب مرادی در بازی های داخل سالن آسیایی یادآور شد: سهراب شرایط ایده آلی دارد و اینکه بخواهیم یک ورزشکار را چهار ماه در اوج نگه داریم، کار سختی است و با توجه به اینکه او با آمادگی نسبی در اردوی ورزقان در آذربایجان شرقی شرکت کرده بود، اکنون به ۹۵ درصد آمادگی رسیده بود و برای اینکه این آمادگی فروکش نکند در بازی های داخل آسیایی شرکت می کند.
بیرانوند بیان داشت: از سوی دیگر سهراب مرادی بعد از المپیک در هیچ مسابقه رسمی حضور نیافته بود و با شرکت در بازی های داخل سالن به ثبات فنی و آمادگی خواهد رسید.
سرمربی موقت تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان ادامه داد: برای بازی های داخل سالن قول مدال نداده ام اما همه تلاش خود را برای کسب موفقیت به کار خواهیم بست و هر چند که ایران یکی از تیم های قدرتمند وزنه برداری آسیا است و با توجه به حضور تیم دوم ایران در بازی های داخل سالن، تمام توان و تلاش خود را برای حضوری قدرتمند در پیکارهای قهرمانی جهان کنار گذاشته ایم.
وی در خصوص حضور نیافتن سعید علی حسینی در اردوی تیم ملی در تهران گفت: با توجه به مشکلات تحصیلی که برای علی حسینی وجود دارد به طور حتم در هفته های آینده شاهد حضور این وزنه بردار فوق سنگین در اردوی تیم ملی خواهیم بود. بعد از آن اتفاقات و محرومیت بلند مدت او به نوعی سرخورده شده و زندگی خود را در درس پیدا کرد، بنابراین باید به او فرصت کافی بدهیم تا با فراغ بال و انگیزه بیشتر در اردوها حضور یابد.
سرمربی موقت تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان خاطر نشان کرد: سال بعد از المپیک تیم ها دست به تغییرات و جوانگرایی زده اند و شاهد حضور وزنه برداران بی نام و نشان زیادی در پیکارهای قهرمانی جهان در آمریکا خواهیم بود.
علی میری و مسعود چترائی (دسته ۸۵ کیلوگرم)، سهراب مرادی (دسته ۹۴ کیلوگرم)، علی هاشمی و علیرضا سلیمانی (دسته ۱۰۵ کیلوگرم)، همایون تیموری (دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم) ملی پوشان اعزامی به ترکمنستان خواهند بود.
مجید عسگری (دسته ۶۹ کیلوگرم) و صالح چراغی(دسته ۸۵ کیلوگرم) به عنوان نفرات ذخیره هستند.
پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، روزهای ۲۶ شهریور تا ۵ مهرماه سال جاری در شهر عشق آباد کشور ترکمنستان برگزار می شود.
مرحله نخست اردوی تیم ملی وزنه برداری از ۱۷ تیر ماه تا ۱۲ مرداد ماه به عنوان اردوی سطح ارتفاع در آذربایجان شرقی برگزار شد و در ادامه تمرینات ملی پوشان از روز شنبه تا هفته اول شهریور در تهران ادامه می یابد. پس از این اردو نیز اردوی سطح دریا در استان مازندران برگزار می شود.
پیکارهای وزنه برداری قهرمانی سال ۲۰۱۷ جهان اوایل آذر ماه امسال در شهر آنهییم لس آنجلس مرکز ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.