به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ هفتمین روز رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان در آناهیم آمریکا با رقابت گروه A دسته ۹۴ کیلوگرم پیگیری شد. در این وزن سهراب مرادی قهرمان جهان و المپیک دست به کار بزرگی زد و ضمن کسب سه نشان ارزشمند طلای جهان، رکورد دوضرب و مجموع جهان را ارتقاء داد.

 

سهراب مرادی که با ثبت وزنه ۱۸۴ کیلوگرم در حرکت یکضرب طلا گرفته بود، در حرکت دوضرب نیز ابتدا وزنه ۲۲۰ کیلویی را بالای سر برد، سپس برای دومین مرتبه وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را به نام خود ثبت کرد تا یک کیلوگرم رکورد سیمون کولچی از لهستان را که در مسابقات جهانی ۲۰۰۰صوفیا ثبت شده بود را ارتقاء دهد و در مجموع هم با ۴۱۷ کیلوگرم رکورد شخصی خودش را به میزان ۴ کیلوگرم افزایش داد.

 

سید ایوب موسوی دیگر ملی پوش دسته ۹۴ کیلویی کشورمان نیز که در حرکت یکضرب وزنه ۱۷۱ را مهار کرد و در جایگاه پنجم قرارگرفت، در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۲۰۸ کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت هم وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را مهار کرد تا با مجموع ۳۸۵ کیلوگرم به دو مدال نقره حرکت دوضرب و مجموع دست یابد.

 

فرخودبیک سوبیروف از ازبکستان که درحرکت یکضرب با ثبت وزنه ۱۸۳ کیلوگرم به مدال نقره دست یافته بود در حرکت دوضرب سه بار پیاپی وزنه های درخواستی خود را مهار نکرد تا از گردونه مسابقه حذف شود.

 

عملکرد نفرات برتر دسته ۹۴ کیلوگرم به شرح زیر است:

حرکت یکضرب:

۱- سهراب مرادی (ایران): ۱۸۴ کیلوگرم (مدال طلا)

۲- فرخودبیک سوبیروف (ازبکستان): ۱۸۳ کیلوگرم (مدال نقره)

۳- آئوریماس دیدژبالیس(لیتوانی): ۱۷۶ کیلوگرم (مدال برنز)

 

حرکت دوضرب:

۱- سهراب مرادی (ایران): ۲۲۳ کیلوگرم (مدال طلا)

۲- فارس الباخ (قطر): ۲۲۰ کیلوگرم (مدال نقره)

۳- سید ایوب موسوی (ایران): ۲۱۴ کیلوگرم (مدال برنز)

 

مجموع:

۱- سهراب مرادی (ایران): ۴۱۷کیلوگرم (مدال طلا)

۲- آئوریماس دیدژبالیس(لیتوانی): ۳۸۸ کیلوگرم (مدال نقره)

۳- سید ایوب موسوی (ایران): ۳۸۵ کیلوگرم (مدال برنز)