به گزارش خبرگزاری ایپنا غلامرضا شاه‌کرمی در خصوص قهرمانی تیم مناطق نفت خیر جنوب به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های وزنه‌برداری جام باشگاه‌های آسیا و نایب قهرمانی در کاپ آسیا اظهار داشت: تیم  وزنه‌برداری مناطق نفت خیز جنوب این قهرمانی را با ترکیب بیش از ۹۰ درصد نفتی و بومی (کادرمربیگری، سرپرست و مدیریت) به دست آورد. تیمی که خروجی و محصول آکادمی پنج سال پیش خودش را پس از تمرین و ممارست‌های زیاد با این قهرمانی به دست آورد.

وی افزود: تیم مناطق نفت خیز با اعتماد و حسن ظن فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری اسلامی ایران، به نمایندگی ایران در دو جام باشگاه‌های آسیا و کاپ آسیا شرکت کرد و با اقتدار تمام با ۶۰۵ امتیاز قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شد. از بین ۱۴ تیم شرکت کننده نیز ازبکستان و کره جنوبی دوم و سوم شدند، اما نکته جالب تیم مناطق نفت خیز جنوب، سیاست‌هایی بود که پشت این تیم قرار داشت. سیاست‌ها و راهبردهای آقای زنگنه، وزیر نفت در شورای عالی ورزش وزارتخانه به ریاست آقای سلحشور و با اجرای صحیح و اصولی متولیان امر در اجرای آن به ثمر نشست تا پس از چهار سال این قهرمانی به دست بیاید.

مدیرکل ورزش وزارت نفت با بیان اینکه در چهار سال اخیر فرزندان با استعداد نفتی جذب شدند که نتیجه امروز حاصل این اتفاق و پرورش و شکوفایی آنها بوده است، خاطرنشان کرد: پس از اجرای سیاست‌ها و راهبردهای شورای عالی ورزش وزارت نفت، توانستیم برای اولین بار با همکاری و تعامل خوب فدراسیون وزنه‌برداری تیم مناطق نفت خیز جنوب را با بیش از ۹۰ درصد از فرزند نفتی، به مسابقات اعزام کنیم که این قهرمانی به دست آمد.

شا‌ه‌کرمی گفت: لازم است از حمایت آقای زنگنه، وزیر نفت، اعضای محترم شورای مرکزی ورزش وزارت نفت، آقای سلحشور، رئیس شورای مرکزی ورزش، مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت، مدیرعامل محترم مناطق نفت خیز جنوب و تمامی دست اندرکاران این تیم تشکر کنم. این افراد و مجموعه‌ای که نام بردم با حمایت همه جانبه‌شان با ایجاد و توسعه زیر ساخت‌های ورزشی، تأمین بودجه مناسب و به موقع علاوه بر حضور و تأثیرگذاری در صحنه‌های بین‌المللی چون اوپک گازی و نفتی، پیشران اقتصاد کشور بودن، شرایطی را ایجاد کردند تا در صنحه ورزش هم بتوانیم با پتانسیل کاملاً نفتی پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آوریم.