علی مرادی در گفت‌وگو با ایپنا در مورد آغاز اردوهای تیم ملی وزنه برداری اظهار داشت: بعد از المپیک یک مقدار اردوهای ما تعطیل شده بود و با توجه به اینکه از سر گیری می‌شود، لازم بود که برخی از وزنه برداران از جمله سهراب مرادی هم در این اردوها و مسابقات داخل سالن حضور پیدا کنند.

وی در مورد اینکه بیرانوند گفته است تمیم خود مرادی بوده که شرکت کند، گفت: در هر صورت با توجه به جمیع جهات و با توجه به اینکه مسابقات قهرمانی جهان نزدیک است، لازم بود که ملی پوشان ارزیابی شوند و یکی از اینها مسابقات داخل سالن بود. برای اولین بار است که مسابقات وزنه برداری در بازی‌های داخل سالن آسیا برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اینکه گفته بودید کمیته ملی المپیک از ما حمایت نمی‌کند و الان وضعیت چطور است، گفت: در حال حاضر کمیته مشکلات خاص خودش را دارد و ما هم باید شرایط آنها درک کنیم و ده درصد بودجه را طبق برنامه و اساس نامه‌ها به ما داده است، اما از سوی وزارت ورزش نگاه کارشناسی مجددی به برنامه‌های ما شد و خوشبختانه تجدیدنظر شده و خوشبین هستیم. حامیان مالی خوبی هم به سمت این رشته آمده‌اند و صدا و سیما نیز مسابقات را به صورت زنده پوشش می‌دهد.

مرادی در مورد کیانوش رستمی و تنها تمرین کردن وی گفت: طبق روالی که از قبل بوده او بسیار خوب تمرین می‌کند و ما هم نظارت می‌کنیم و امیدوارم یک تیم خوب و سرحال به مسابقات جهانی در آمریکا اعزام شود.

وی در مورد وضعیت بهداد سلیمی: مصدویمت او قبل از المپیک هم بوده است، اما با جدیت تلاش می‌کند و تا چند روز آینده سعید علی حسینی هم می‌آید و حضور او و بهداد و رقابت با یکدیگر سطح‌شان را در حد جهانی بالا خواهد برد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اینکه علی حسینی در مسابقات جهانی شرکت می‌کند یا خیر، گفت: انشالله این اتفاق خواهد افتاد. البته بحث‌های ویزا و مسائل دیگر در این زمینه وجود دارد. در مجموع هرکسی که آماده و سرحال‌تر باشد، اعزام خواهد شد.

وی در مورد اساسنامه کمیته ملی المپیک گفت: بالاترین جایگاه تصمیم سازی و تصمیم گیری برای کمیته‌های ملی المپیک مجامع آن هستند. اصلاح اساسنامه ظاهرا صورت گرفته، اما ما از کم و کیف آن اطلاعی نداریم و امیدوارم تعاملات کمیته ملی المپیک با فدراسیون‌ها و مجمع باعث ارتقای وضعیت ورزش کشور شود.

مرادی در مورد عملکرد بیرانوند، سرمربی تیم ملی عنوان کرد: هنوز صحبت کردن در این مورد زود است، اما وقتی تعاملات ورزشکاران و صمیمیت آنها با مربی تیم ملی را می‌بینم، امیدوار کننده است.