به گزارش خبرگزاری ایپنا، قهرمان سابق وزنه برداری جهان گفت: جامعه وزنه برداری از شورای عالی فنی توضیح می خواهد که دلایلشان برای کنار گذاشتن بهادر مولایی چه چیز بوده و چرا سرمربی تیم ملی حق رای نداشته است.

  اعضای شورای عالی فنی اگر بررسی کوچکی داشتند متوجه می شدند رکورد
۴۴۰کیلوگرم در این یکی، دو سال اخیر شانس مدال بوده است و اگر این بررسی را
داشتند ، هیچ موقع چنین تصمیمی را نمیگرفتند.

شاهین نصیری نیا در گفتگو با ایسنا درباره ی نحوه انتخاب وزنه برداران المپیکی بیان کرد: در ابتدا به به بهادر مولایی و خانواده اش تسلیت می گویم و امیدوارم هر چه زودتر بازگشت دوباره این قهرمان را ببینیم. به پنج وزنه بردار المپیکی نیز برای حضور در المپیک ریو تبریک می گویم و آرزو می کنم که بهترین نتایج را بگیرند. اما در مورد انتخاب نشدن بهادر مولایی و نحوه انتخاب نفرات سوالات زیادی در ذهن اهالی وزنه برداری ایجاد شده است. اعضا شورای فنی تا دیروز ۷-۸ نفر بودند اما الان این ۱۶ نفر از کجا آمده اند؟ از طرفی این ۱۶ نفر همراه سرمربی در تمرینات تیم ملی بوده اند و از جزئیات وضعیت وزنه برداران خبر دارند یا اینکه تنها حرف اول و آخر رییس فدراسیون را تایید کرده اند.
او ادامه داد: اعضای شورای عالی فنی اگر بررسی کوچکی داشتند متوجه می شدند رکورد ۴۴۰کیلوگرم در این یکی، دو سال اخیر شانس مدال بوده است و اگر این بررسی را داشتند ، هیچ موقع چنین تصمیمی را نمیگرفتند.
نصیری نیا با انتقاد از حق رای نداشتن سرمربی تیم ملی تصریح کرد: سرمربی تیم ملی تنها کسی است که از نزدیک با وزنه بردارها کار کرده و از ریز و درشت وضعیت آنها با خبر است از این رو رای او می تواند خیلی مهم و موثر باشد اما چرا به سرمربی تیم ملی حق رای نداده اند. اعضای شورای فنی چطور وزن فوق سنگین را آنالیز کرده اند که به این نتیجه رسیده‌اند یک وزنه بردار با رکورد ۴۴۰ کیلوگرم نمیتواند به المپیک برود. جامعه وزنه‌برداری اکنون توضیح مختصری میخواهد که دلایل شورای عالی فنی برای کنار گذاشتن مولایی چه چیز بوده است.
او همچنین گفت: البته چیزی از ارزش ها وتوانمندیهای علی هاشمی کم نمی شود و او هم زحمت زیادی کشیده است اما شانس ما برای کسب مدال در فوق سنگین بهتر بود و شاید می شد مانند المپیک لندن دو وزنه بردار ایرانی را بر روی سکو ببینیم.
نصیری نیا ادامه داد: رییس فدراسیون طبق پیش بینی ها در جواب این انتخاب بحث برانگیز تنها به اینکه نظر شورای فنی بوده و حرفشان را زده اند و منتقدان را به خدا واگذار می کند، اکتفا کرد در حالی که باید به وجدان خود رجوع کنند نه اینکه تقصیرها را گردن دیگران بیاندازند. البته او تبحر خاصی در فرار از سوالات و طفره رفتن در پاسخگویی دارد.