به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) ، رقابت های وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز (دوشنبه) آغاز شد و طی آن علی هاشمی و سجاد مرادی با حریفان خود به رقابت پرداختند که نتیجه این رقابت کسب مدال طلا توسط سهراب مرادی بود تا به این ترتیب دومین مدال طلای کاروان ایران بازهم در رشته وزنه برداری کسب شود.
یک ضرب
علی هاشمی در اولین حرکت خود در یک ضرب موفق به مهار وزنه ۱۷۲ کیلوگرم نشد و در تلاش دوم خود نیز از پس وزنه ۱۷۳ کیلوگرم برنیامد ولی در سومین حرکت موفق شد با مهار وزنه ۱۷۳ کیلویی در جدول بازی ها باقی بماند.
سهراب مرادی دیگر نماینده ایران در این وزن، حرکت یک ضرب خود را با وزنه ۱۷۸ کیلویی آغاز کرد ولی موفق به مهار آن نشد. وی در دومین تلاش خود برای مهار این وزنه، مشکل زیادی نداشت و به راحتی آن را بالای سر برد. وزنه بردار کشورمان در آخرین حرکت نیز موفق شد وزنه ۱۸۲ کیلویی را بالای سر ببرد.
دو ضرب
علی هاشمی حرکت یک ضرب خود را با مهار وزنه ۲۱۰ کیلویی آغاز کرد و به راحتی موفق به مهار این وزنه شد. اما هاشمی در دو حرکت باقی مانده خود موفق به مهار وزنه ۲۲۰ نشد و کار خود را با همان ۲۱۰ در دو ضرب به پایان رساند.
سهراب مرادی دیگر نماینده ایران در این وزن با مهار وزنه ۲۲۱ در حرکت اول و مجموع ۴۰۳ کیلوگرم موفق شد مدال طلای این دسته را به خود اختصاص دهد.