به گزارش ایپنا و به نقل از  روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ مبارزات پاياني اوزان مختلف رقابت هاي ووشوي يونيورسياد ۲۰۱۷ به ميزباني چين تايپه برگزار شد و «عرفان آهنگريان»، «جعفر شيرزاد» و «حميدرضا لادور» سه طلاي ارزشمند در سانداي مردان کسب کردند و «آرزو سليمي» در سانداي بانوان نقره اي شد.

بر اين اساس، «عرفان آهنگريان» در مبارزه نهايي وزن منهاي ۶۰ کيلوگرم سانداي مردان با «ژائو فو ژيانگ» از چين روبرو شد و با ارائه فنوني مختلف و مبارزه اي حساب شده به برتري رسيد و مدال طلا را بر گردن آويخت.

وي براي رسيدن به ديدار نهايي حريفاني از اندونزي، قزاقستان و روسيه را با اقتدار شکست داده بود.

«جعفر شيرزاد» در وزن منهاي ۷۰ کيلوگرم با «روسلان لبيروف» از قزاقستان رقابت کرد و با پيروزي در دو راند متوالي، مدال زرين طلا را از آن خود کرد.

وي براي رسيدن به فينال، سانداکاران روسيه و ارمنستان را مغلوب کرده بود.

«حميد رضا لادور» در مبارزه پاياني وزن منهاي ۸۰ کيلوگرم با «لي شنگ نان» از چين رقابت کرد و در دو راند متوالي با ارائه مبارزه اي تحسين برانگيز به برتري دست يافت و سومين طلاي تيم ووشوي ايران را کسب کرد.

وي نيز براي حضور در فينال موفق به شکست دادن سانداکار ترکيه اي شده بود.

در فينال وزن منهاي ۵۲ کيلوگرم سانداي بانوان، «آرزو سليمي» به مصاف «کيم هي بين» از کره جنوبي رفت و در پايان مبارزه اي حساس که سه راند به طول انجاميد، شکست خورد و نقره اي شد.

سليمي براي رسيدن به فينال، «پالينا کاژينا»از بلاروس و «ژانت مالائو» از اندونزي را شکست داده بود.

صبح امروز نيز «فاطمه حيدري» و «امير محمدرضايي» در تالو موفق به کسب مدال برنز شدند.

با اين اوصاف تيم ووشوي دانشجويان ايران با کسب سه مدال طلا، يک نقره و دو برنز را در يونيورسياد ۲۰۱۷ چين تايپه از آن خود کرد.