سلطانی فر گفت: حدود شش ماه قبل در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه حسن یزدانی، قهرمان ملی کشتی آزاد کشورمان در فینال با ناباوری نتیجه را به حریف اش واگذار کرد.

من در سالن مسابقات حضور داشتم و هرچند تیم ما قهرمان جام جهانی شد، ولی ناراحتی این قهرمان کشورمان، صحنه تلخی برایم بود. ما قهرمانان ملی خود را همانگونه که در پیروزی هایشان کنارشان هستیم نباید در شکست ها و اتفاقات تلخ تنها رها کنیم.

فردای آن روز به او پیغام دادم که او را اهل غیرت تلاش می شناسم و نباید از ناهمواری ها و اتفاقات غیرقابل پیش بینی که همیشه احتمال دارد در ورزش قهرمانی رخ دهد نا امید شود و مجددا با امید و همت والایی که از حسن سراغ داریم به فکر طلاهای خوشرنگ در مسابقات آتی جهانی باشد.

امشب حسن با کسب مدال طلای جهان نشان داد که جوان ایرانی از شکست هایش پلی برای پیروزی های بزرگتر می سازد و من هم امشب، مانند دیگر ایرانیان از کشتی های زیبا و برد قاطع او در فینال لذت بردم و احساس غرور کردم.

به امید پیروزی های دیگر تیم ملی کشتی آزاد کشورمان که با تدبیر مناسب کادر فنی و فدراسیون کشتی با ترکیبی جوان شده در این مسابقات شرکت کرده، چرا که هدف نهایی را باید موفقیت و رکوردشکنی در کسب مدالهای طلا در مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ دانست.

مسعود سلطانی فر