المیرا گوزل‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایپنا  با اشاره به برگزاری جام وحدت و دوستی در ارومیه اظهار داشت: پیکارهای سیزدهمین دوره وحدت و دوستی جام ارومیه با شرکت ۱۰ تیم پیگیری می‌شود و شگفتی بزرگ روز نخست جام وحدت و دوستی کاراته رقم خورد.

وی با اشاره به شگفتی رقم خورده افزود: بهمن عسگری که ماه گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان با اقتدار موفق شده بود مدال زرین طلا را به دست آورد در نخستین روز مسابقات بین المللی جام وحدت و دوستی در ارومیه برابر میلاد بهمنی جوان در حالی که ۳ بر ۲ عقب بود شکست را پذیرفت.

گوزل‌زاده گفت: با شکست ۹ بر صفر میلاد بهمنی در پیکار برابر علی اصغر آسیابری نایب قهرمان بازی‌های جهانی در سال ۲۰۱۷، راه ورود عسگری به گروه بازنده‌ها مسدود شد و در ‌‌نهایت آسیابری در دیدار نهایی وزن ۷۵ کیلوگرم توانست مدال طلا را به دست آورد.

وی تصریح کرد: آسیابری در دیدار نهایی مقابل سرکان یاخچی از ترکیه دارنده مدال برنز اروپا و ۳ طلای کاراته وان با نتیجه ۸ بر یک به پیروزی رسید تا بر سکوی نخست این وزن بایستد و وی در شرایطی مدال گرفت که تا پیش از رسیدن به فینال تمام ۵ حریف خود را با اختلاف ۵ امتیاز از پیش رو برداشت.

نایب رئیس هیئت کاراته آذربایجان غربی یادآور شد: هامون درفشی‌پور در فینال وزن ۶۷- کیلوگرم در مقابل رافیض حسن اف از جمهوری خودمختار آذربایجان قرار گرفت و با شکست این کاراته کا به مدال طلای این وزن در سیزدهمین دوره رقابت‌های جام وحدت و دوستی رسید.

وی تاکید کرد: درفشی پوربرای طلایی شدن در جام وحدت و دوستی ابتدا علی ییلماز از ترکیه را مغلوب کرد، سپس محمد اسماعیل اف از آذربایجان را برد و در ادامه مقابل سعید علیپور به برتری رسید و در نیمه نهایی برابر اوگور بوراک قهرمان اروپا و قهرمان امیدهای جهان به پیروزی رسید و به فینال راه یافت.