به گزارش ایپنا و به نقل از فدراسیون تکواندو، تیم کره با ۴طلا، یک نقره و ۳۱ امتیاز نایب قهرمان شد و ازبکستان نیز با ۳مدال نقره، ۳مدال برنز و ۱۲ امتیاز سوم شد.
نخستین دوره مسابقات ‘جام ریاست فدراسیون جهانی’ آسیا (G2) که از صبح روز (شنبه) در سالن ‘یونیورسال’ تاشکند با حضور ۳۰۷ ورزشکار(۱۹۸ مرد و ۱۰۹ زن) در رده سنی بزرگسالان آغاز شده بود، دقایقی پیش به پایان رسید.
تیم ملی تکواندو مردان کشورمان با کسب ۴مدال طلا، یک نقره، چهار برنز و ۳۵ امتیاز برسکوی قهرمانی نخستین دوره مسابقات ‘جام ریاست فدراسیون جهانی’ آسیا (G2)ایستاد.تیم کره با ۴طلا، یک نقره و ۳۱ امتیاز نایب قهرمان شد و ازبکستان نیز با ۳مدال نقره، ۳مدال برنز و ۱۲ امتیاز سوم شد.

«گروه مردان»
مدال طلا: احمد محمدی، ابراهیم صفری، سروش احمدی و مهدی جلالی
مدال نقره:سالار وحیدی
مدال برنز: سجاد مردانی، محمد رضا هادیان، مهدی اسحاقی و علیرضا علیاری

«گروه زنان»
تیم ملی بانوان کشورمان نیز با کسب دو مدال نقره و دو برنز به مقام سومی رسید. کره جنوبی و چین نیز به ترتیب جایگاه های اول و دوم رو از آن خود کردند.
مدال نقره: زهرا شجاعی و کیانا اخوان
مدال برنز: سودابه پور صادقی و فاطمه مداحی
در مجموع تیمی مردان و زنان نیز تیم های ملی کره جنوبی، چین و ایران به ترتیب اول تا سوم شدند.
بر اساس اعلام فدراسیون جهانی تکواندو مدال آوران این دوره از مسابقات به صورت مستقیم جواز حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ را کسب می کنند.
گفتنی است؛ مسابقات ‘جام ریاست فدراسیون جهانی’ در منطقه آسیا G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.