به گزارش ایپنا و به نقل از فدراسیون کاراته؛ رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) سبک‌های آزاد کاراته در سالن شهید افراسیابی تهران با حضور ۳۲۷ کاراته کا برگزار شد و تیم تهران با کسب چهار مدال طلا، ۲ نقره و هفت برنز بر سکوی قهرمانی قرار گرفت.

همچنین خراسان رضوی با ۲ مدال طلا در مکان دوم ایستاد، فارس با یک مدال طلا، ۲ نقره و سه برنز سوم شد، قم با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز مقام چهارم را کسب کرد و لرستان با یک مدال طلا و یک برنز پنجم شد.

اما خوزستان با ۲ مدال نقره و یک برنز، کرمان و یزد هر کدام با یک مدال نقره و مازندران با ۲ مدال برنز در رده‌های ششم تا هشتم قرار گرفتند. تیم‌های اصفهان، اردبیل و گیلان هر کدام با یک برنز به طور مشترک در جایگاه نهم ایستادند.

نتایج کاتا و کومیته:

در کاتای انفرادی، احمدرضا میری با امتیاز ۹ / ۴۱ از فارس اول شد، عبداله نیک بختی با امتیاز ۵ / ۴۱ امتیاز از فارس در مکان دوم ایستاد، سامان مرادی با ۹ / ۴۰ امتیاز از فارس و فرشاد کریمی با ۶ / ۴۰ امتیاز از فارس سوم مشترک شدند. در این بخش ۴۴ نفر شرکت داشتند.

در بخش کومیته وزن ۶۰ – کیلوگرم، حیدر براتی از خراسان رضوی سکوی اول را از آن خود کرد، محمد جواد الیاس زاده از کرمان بر سکوی دوم قرار گرفت، امیر رحیمی از لرستان و مهدی گل وردی از قم به طور مشترک عنوان سوم را بدست آوردند. در این وزن ۳۷ نفر حضور داشتند.

محمدصادق قنبری از قم در وزن ۶۵ – کیلوگرم، مقام نخست را کسب کرد، عقیل صوفی از خوزستان دوم شد، رحیم کمالی از مازندران و امین آلبوغبیش از خوزستان مشترکا سوم شدند. در این وزن ۳۹ نفر نام نویسی کرده بودند.

در وزن ۷۰ – کیلوگرم، یوسف رسولی از تهران اول شد، محمدرضا عابدینی از یزد در مکان دوم ایستاد، وحید نظری از تهران و مهران گنجعلی از اصفهان به طور مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند. در این وزن ۵۲ نفر شرکت داشتند.

اما در وزن ۷۵ – کیلوگرم، اصغر جباری از تهران مقام نخست را کسب کرد، شهرام شیروانی از فارس دوم شد، مهدی نظری از اردبیل و محمدجواد فلاحی از فارس سوم مشترک شدند. در این وزن ۲۹ نفر نام نویسی کردند.

در وزن ۸۰ – کیلوگرم، مهرداد رمضانی از تهران عنوان نخست را بدست آورد، محمد اسدی امین از قم دوم شد، امیرحسین صابر از گیلان و حمیدرضا رفیعی از تهران مشترکاً مقام سوم را از آن خود کردند. در این وزن ۳۳ نفر شرکت داشتند.

در وزن ۸۵ – کیلوگرم، حسین اشرفی از تهران بر سکوی نخست قرار گرفت، محمد عزیزی از تهران در مکان دوم ایستاد، محمدرضا روزبه از تهران و عماد ذاکری از تهران عنوان سوم مشترک را بدست آوردند. در این وزن هم ۲۷ نفر حضور داشتند.

فرشاد شاهیاری از لرستان مقام نخست وزن ۹۰ – کیلوگرم، را کسب کرد، فواد بریهه از خوزستان در مکان دوم ایستاد، محمد رسولی از تهران و هادی قربانی از مازندران سوم شدند. در این وزن ۲۲ نفر مسابقه دادند.

در وزن ۹۰ + کیلوگرم، علی اورعی از خراسان رضوی اول شد، سیدمجتبی دژپسند از تهران بر سکوی دوم ایستاد، محمد رحیم زاده از تهران و امیر علی پور از تهران سوم مشترک شدند. در این وزن ۳۲ نفر شرکت داشتند.