به گزارش ایپنا و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در ادامه رقابتهای لیگ جهانی کاراته وان که در شهر لایپزیک آلمان جریان دارد، در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، ذبیح ا… پور شیب ابتدا فورخان اونوغلو از ترکیه را ۳ بر یک شکست داد. سپس ۲ بر صفر الکساندر مارکویچ از کرواسی مغلوب کرد. در سومین مبارزه پور شیب مقابل میگوئل آمارگاس از آرژانتین قرار گرفت وپس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه، حریف آرژانتینی در هانتی برنده شد.

در همین وزن مهدی خدابخشی در اولین مبارزه ۴ بر صفر از سد آنتون اسحاق از بلاروس گذشت. دومین دیدار خدابخشی مقابل الساندرو رلا از ایتالیا بود که موفق شد ۳ بر صفر بر این کاراته کا غلبه کند.
گوخان گونداز از ترکیه حریف بعدی خدابخشی بود که با نتیجه ۴ بر یک از این کاراته کا شکست خورد.
گوخان گونداز دارنده برنز جهان و نقره اروپا در سال ۲۰۱۴ از ترکیه است.
ذبیح اله پورشیب و مهدی خدابخشی در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم بدلیل شکست کاراته کاهای آرژانتین و ترکیه از گردونه رقابتها کنار رفتند.

هادی عرب در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، امریت کاهولن از آلمان را ۳ بر صفر برد. در ادامه ۳ بر یک هریس سکریجل از بوسنی را شکست داد.
عرب در مرحله سوم به مصاف آرخان گوگیتا، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ از گرجستان رفت و ۲ بر صفر باخت و به جدول رپه شارژ رفت.
در این گروه عرب ابتدا نیلسون جاکوئت از فرانسه را ۲ بر صفر شکست داد. سپس مقابل سیمونه مارینو از ایتالیا دارنده عنوان قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۷ پس از تساوی صفر بر صفر با رای داوران برنده شد. در سومین مبارزه یک بر صفر مقابل مهدی فلالی از فرانسه یک بر صفر باخت و از دور رقابتها کنار رفت و به مدال نرسید.