سلحشور سالاری نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایپنا  افزود: مسابقات بین المللی کیوکوشین کاراته در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ۲ بخش مردان و زنان و در رده های سنی مختلف با شرکت ۲۸۳ ورزشکار در ۸۷ وزن در آستارا برگزار شد.
وی اظهارکرد: ۲۸۳ رزمی کار از ایران، جمهوری آذربایجان، افغانستان و عراق به مدت ۲ روز از پنجم مردادماه سال جاری در این شهرستان به رقابت پرداختند.
وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران در این مسابقات در ۲ بخش کاتا و کومیته به رقابت پرداختند و تیم ایران الف به مقام نخست دست یافت و تیم های جمهوری آذربایجان و عراق به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.
رئیس اداره ورزش و جوانان جیرفت اضافه کرد: فائزه خاکسار در رده سنی نوجوانان موفق به کسب مقام اول، اسما سرحدی و وندا شفیعی در رده سنی جوانان موفق به کسب مقام دوم این مسابقات شدند.
وی ادامه داد: همچنین مهسا سرحدی در رده سنی نوجوانان موفق به کسب مقام سوم و نازنین زهرا خاکسار در رده سنی نونهالان موفق به کسب مقام دوم این مسابقات شد.
وی ادامه داد: نفرات برتر هر وزن در قالب تیم منتخب ایران در مسابقات بین المللی کیوکوشین سال آینده حضور خواهند داشت.
کیوکوشین یکی از سبک‌های کاراته است. این رشته توسط ماسوتاتسو اویاما (۱۹۹۴-۱۹۲۳) رزمی کار کره‌ای الاصل بنیان نهاده شد و معنای اصلی کاراته به معنی مبارزه کردن با دست خالی در مقابل هر سلاحی است.
این رشته از عناصر مختلفی گرفته شده است که شامل تجریبات اویاما و تکنیک‌های دیگر سبک‌های کاراته بوجود آمده است. کیوکوشین کای از سه لغت کیوکو (بالاترین، نهایت) شین (حقیقت، روح) و کای (گروه و انجمن) ترکیب شده‌است.
شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.