به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از سایت فدراسیون کاراته سيدشهرام هروي در گفت وگو با سايت فدراسيون كاراته در خصوص برنامه هاي تيم ملي بزرگسالان اظهار داشت: با توجه به شرايط مسابقات كاراته وانها كه به نوعي حنبه انتخابي المپيك دارد و كاراته كاها براي حفظ و ارتقاي رنكينگ خود بايد در اين مسابقات حضوري فعال و موثر داشته باشند و نيز برنامه هاي فدراسيون براي حضوري شايسته در مسابقات قهرماني آسيا در اردن، بازيهاي آسيايي ۲۰۱۸ جاكارتا و مسابقات قهرماني جهان در مادريد اسپانيا مجبور هستيم بموازات هم برنامه هاي آماده سازي ملي پوشان را پيش ببريم.

هروي در ادامه افزود: اولين برنامه جدي ملي پوشان در سال ۲۰۱۸ مسابقات كاراته وان پاريس فرانسه است كه طبق جدول محاسبات فدراسيون جهاني كاراته كه داراي ضريب شش است يعني ضريبي برابر با رقابتهاي قاره اي و اين امتياز براي نفراتي كه بايد براي المپيك ۲۰۲۰ گزينش شوند، بسيار حايز اهميت است. بعد از كاراته وان پاريس، سه مرحله ديگر ليگ جهاني نيز در سه ماهه اول ۲۰۱۸ به ترتيب در دبي امارات، روتردام هلند و رباط مراكش برگزار مي شود كه برنامه ريزي مان به گونه اي است تا در دو مرحله از اين رقابتها شركت داشته باشيم.

سرمربي تيم ملي كاراته در پاسخ به اين سوال كه تا چه اندازه به كسب هر سه سهميه در بخش كوميته مردان براي المپيك توكيو اميدوار است، گفت: در حال حاضر در رنكينگ فدراسيون جهاني كاراته كاهاي ايران شرايط خوبي دارند و تلاش مان ارتقاي شرايط فعلي است.

وي افزود: در برخي اوزان هم به لحاظ كميت نفرات و هم به لحاظ امتياز و رتبه شرايط بسيار خوبي داريم اما در برخي اوزان بايد به سمت شرايط مطلوب پيش برويم.

او در مورد برنامه ريزي تيم ملي كاراته براي مسابقات قهرماني آسيا كه تيرماه در اردن برگزار مي شود، گفت: براي آسيايي اردن، طبق برنامه اعلام شده از سوي فدراسيون پيكارهاي قهرماني كشور انتخابي تيم ملي اوايل بهمن برگزار مي شود و بجز نفرات اعزامي به كاراته وان پاريس، همه مدعيان بايد در مسابقات قهرماني كشور شركت كنند و هيچ استثنايي هم وجود ندارد.

سرمربي تيم ملي بزرگسالان كاراته در خصوص نحوه گزينش ملي پوشان اعزامي به رقابتهاي قهرماني آسيا در اردن، گفت: ملاك گزينش نهايي مسافران آسيايي، عملكرد آنها در رقابتهاي كشوري، انتخابي هاي درون اردويي، مسابقات برون مرزي و شرايط آنها در تمرينات اردويي خواهد بود.

هروي در خصوص كاراته وان ژاپن كه هفته اول آذرماه در شهر اوكيناوا برگزار مي شود، گفت: همانطور كه قبلا نيز گفته ام تيم ملي مردان كاراته هيچ برنامه اي براي رقابتهاي اوكيناوا ژاپن ندارد. امير مهدي زاده به دعوت و هزينه ژاپني ها عازم اين رقابتها مي شود و ساير نفراتي هم كه در بخش مردان قصد حضور در اين مسابقات را دارند با هزينه شخصي به ژاپن مي روند.