به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از فدراسیون جهانی کاراته، پس از دهمین دوره رقابت های کاراته نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان جدیدترین رده بندی برترین تیم های جهان منتشر شد و کاراته ایران با ۵۰ هزار و ۵۸۳ امتیاز در رتبه دوم جهان قرار گرفت.
مقام قهرمانی در پیکارهای آسیا، کسب یک طلا و ۴ نقره تیم ۵ نفره ایران در بازی های جهانی لهستان، عنوان سوم در بازی های کشور های اسلامی، حضور موفق در لیگ های جهانی کاراته وان در سال ۲۰۱۷، مقام پنجم در مسابقات رده های پایه، از جمله موفقیت های کاراته ایران در یک سال گذشته بوده است.
همچنین در رده بندی انفرادی نیز کاراته ایران تنها کشوری است که دارای دو رتبه اولی توسط امیر مهدی زاده نفر اول وزن منهای ۶۰ کیلوگرم و سجاد گنج زاده نفر اول وزن به اضافه ۸۴کیلوگرم را در اختیار دارد.
بر اساس رده بندی جدید فدراسیون جهانی کاراته، در بخش تیمی ژاپن با ۵۶ هزار و ۷۷ امتیاز در جایگاها نخست قرار دارد و بعد از کاراته ایران، ترکیه با ۴۳ هزار و ۸۶۳ امتیاز سومین تیم برتر جهان معرفی شده است و تیم های برزیل با ۳۸ هزار ۳۳۷ امتیاز و مصر با ۳۷ هزار و ۴۵۲ امتیاز تیم های چهارم و پنجم جهان هستند.
براساس این گزارش فرانسه با ۳۶ هزار و ۸۷۶ امتیاز، اسپانیا با ۳۱ هزار و ۵۸۴ امتیاز، آمریکا با ۳۱ هزار و ۵۷۵ امتیاز، ایتالیا با ۲۹ هزار و ۹۶۴ امتیاز و استرالیا با ۲۸ هزار و ۲۷۵ امتیاز به ترتیب تیم های ششم تا دهم رده بندی فدراسیون جهانی قرار دارند.
مکزیک، قزاقستان، ونزوئلا، اندونزی، نیوزلند، عربستان سعودی، شیلی، کانادا، اوکراین، روسیه، آذربایجان نیز تیم های بعدی رده بندی جهانی هستند.