به گزارش خبرگزاری ایپنا ؛ رقابت های کاراته بانوان قهرمانی کشور گرامیداشت دهه فجر و یادواره ۵۴۰۰ شهید کردستان با برگزاری مسابقات رده سنی بزرگسالان و با حضور کاراته کاهایی از ۳۱ استان کشور در بخش های کاتای انفرادی، تیمی و کومیته انفرادی آغاز شده است.
این رقابت ها روز سه شنبه ۲۴ بهمن در رده سنی جوانان و انتخابی کسب سهمیه المپیک و همچنین مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن پیگیری می شود.
روز چهارشنبه ۲۵ بهمن و در آخرین روز این مسابقات نیز کاراته کاهای رده سنی نوجوانان و امید رقابت های خود را برای کسب سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ برگزار می کنند.
قرار است ۲ هزار بانوی کاراته کا به مدت سه روز از ۲۳ تا ۲۵ بهمن در سالن آزادی سنندج و در اوزان منهای ۵۰، ۵۵، ۶۱، ۶۸ و مثبت ۶۸ به رقابت بپردازند.
رقابت های کاراته بانوان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور با حمایت شرکت نارین صنعت آریا کردستان در بخش کاتای انفرادی، تیمی و کومیته انفرادی برگزار می شود.
این رقابت ها در قالب انتخابی تیم ملی است و کاراته کاها به منظور حضور در اردوهای تیم ملی و شرکت در پیکارهای آسیایی نوجوانان و جوانان و بازی های آسیایی جاکارتا بزرگسالان به رقابت خواهند پرداخت.
رقابت های کاراته مردان هم ۱۸ تا ۲۰ بهمن در اوزان منهای ۵۵، ۶۰، ۶۷، ۷۵، ۸۴ و مثبت ۸۴ کیلوگرم در مجموعه ورزشی آزادی شهر سنندج برگزار شد.
هفت هزار کاراته کا سازمان یافته و بیمه شده در استان کردستان زیر پوشش هیات های کاراته مشغول به فعالیت هستند.