مسعود اسماعیل پور با بیان مطلب فوق، افزود: به نظر می رسد نظر خادم در خصوص تعیین تکلیف ورزشکاران ایرانی برابر رژیم صهیونیستی، رویارویی مستقیم نبوده است، بلکه او درخواست داشت کمیته ای متشکل از وزارتخانه های خارجه، ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و راه حلی را برای مواجهه با این موضوع و رایزنی با کمیته بین المللی المپیک انجام دهند. مشابه همان کاری که فدراسیون فوتبال با دعوت از «اینفانتینو» رئیس فیفا انجام داد تا مشکل میزبانی ایران از تیم های عربستانی را به نوعی حل کند.

وی با تاکید بر اینکه خادم همواره بر حفظ آرمان های انقلاب و نظام تاکید دارد، گفت: پیش از پیکارهای قهرمانی سال ۱۹۹۸ در تهران، هیچکس انتظار نداشت خادم دوباره به کشتی بازگردد، اما وی به خاطر ایران و کشورش به روی تشک آمد و هر چند در دیدار فینال نتیجه را واگذار کرد اما همان مدال نقره موجب قهرمانی تیم ملی ایران شد. حال بعد از نامه هایی که خادم منتشر کرده برخی تعبیر دیگری از آن داشتند که در واقع باعث سوء استفاده بیگانگان می شود.

دارنده دو مدال نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان خاطر نشان کرد: به هر حال در این برهه از زمان همه ورزشکاران بخصوص کشتی گیران خواسته ای از مسئولان دارند تا این موضوع را به صورت جدی از کمیته بین المللی المپیک پیگیری کنند. در مجموع امیدوارم موضوع تعلیق احتمالی موجب لطمه به ورزش کشور به خصوص کشتی به عنوان یکی از رشته های مدال آور نشود.

اسماعیل پور ادامه داد: رسول خادم به طور حتم در این راه تنها نیست و همه کشتی گیران پشت سر او هستند. مسئولان به جامعه کشتی با نگاه مقصر و گناهکار نگاه نکنند بلکه راهکاری برای حل تعلیق احتمالی ورزش ایران به دلیل روبرو نشدن ورزشکاران کشورمان با رژیم صهیونیستی ارائه دهند.

آزادکار جویباری تیم ملی در پایان اظهار داشت: دل همه کشتی دوستان با استعفای خادم شکسته شد و اگر نتوانیم او را حفظ کنیم، شاید حسرت آنرا در سال های آینده بکشیم. این در حالی است که او طی این سالها منشا خدمات زیادی برای کشتی کشور بوده است. در حالی که در گذشته کسی شهامت و برنامه مدونی برای راه اندازی کشتی بانوان را نداشت او این کار را انجام داد. از مسئولان وزارت ورزش می خواهیم یکبار دیگر شرایط بازگشت خادم را به کشتی فراهم کنند چرا که در آستانه بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا قرار داریم و برای موفقیت نیاز به برنامه ریزی و حضور و حمایت رئیس فدراسیون است.