حمید باوفا در خصوص رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان جهان اظهار داشت: من تجربه حضور در مسابقات جوانان جهانی را داشتم، همیشه این رده به دلیل نزدیک بودن به رده بزرگسالان سطح کیفی خوبی دارد اما امسال به دلیل اینکه تمام کشورها برای ٤ سال آینده تا المپیک ۲۰۲۰ برنامه دارند، مسابقات از حساسیت زیادی برخوردار بود.
وی ادامه داد: همه کشورها از الان برای المپیک برنامه‌ریزی می‌کنند، امسال سطح مسابقات خیلی بالا بود، ما هم برای آینده کشتی ایران که مطمئنا از همین جوانان ساخته می‌شود برنامه‌ریزی کردیم. خودم از کار کردن کنار جوانان لذت می‌برم چون انگیزه بالایی دارند و هیچ وقت خسته نمی‌شوند، وقتی کنار جوانان کار می‌کنم انگیزه من هم خیلی بیشتر می‌شود.
سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان با قدردانی از حمایت دستیارانش تصریح کرد: از اسفندیاری ، میکاییلی، حسین زاده، باباجان‌زاده، اعلایی، صادقی، میرزایی که به تیم جوانان خیلی کمک کردند تشکر می‌کنم، همچنین از سرپرست زحمتکش تیم و از فدراسیون که در این مدت هر آنچه نیاز بود در اختیار ما گذاشتند قدردانی می‌کنم. امیدوارم با همین جوانان روزهای خوبی برای کشتی کشورمان در میادین بزرگ‌تر ببینیم.