بیمه رازی با باخت نزدیک مقابل تایتان مرکوری آمریکا به نایب قهرمانی کشتی آزاد باشگاههای جهان رسید.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، در دیدار نهایی سومین دوره رقابتهای کشتی آزاد باشگاههای جهان که در شهر خارکف اوکراین برگزار شد، تیمهای بیمه رازی ایران و تایتان مرکوری آمریکا به مصاف هم رفتند که در پایان تایتان مرکوری آمریکا در دیداری سخت موفق شد با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری برسد و عنوان قهرمانی را از آن خود کند و بیمه رازی نیز پس از دو قهرمانی در دوره‌های قبل به نایب قهرمانی باشگاههای جهان دست یابد.
در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی پس از کسب مدال برنز المپیک در دیداری نه چندان سخت موفق شد ۵ بر ۲ حریف خود را از پیش رو بردارد.
در وزن ۶۱ کیلوگرم مسعود اسماعیل پور دارنده مدال های نقره و برنز جهان به مصاف ولادیمیر خینچگاشویلی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ در وزن ۵۷ کیلوگرم رفت و در حالیکه تا ثانیه های پایانی با نتیجه یک بر یک پیروز این مبارزه بود بدلیل تکرار خطای ضربه دست بر صورت حریف و بدنبال آن ضربه عمدی حریف، هر دو کشتی گیر از سوی داور دیسکالیفه شدند و این مبارزه برنده ای نداشت.
در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز رضا افضلی در حالیکه تا ثانیه های پایانی ۴ بر یک جلو بود توسط حریف در خاک نشست و بارانداز شد. کادر فنی بیمه رازی نسبت به این موضوع که پس از پایان وقت کشتی حریف آمریکایی اجرای فن کرده به تیم داوری اعتراض کرد که با بازبینی فیلم و رد این اعتراض یک امتیاز دیگر به کشتی گیر آمریکایی داده شد تا در نهایت این مبارزه ۶ بر ۴ به سود رقیب افضلی به پایان برسد.
علیرضا کریمی دارنده مدال برنز جهان و نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در المپیک ریو نیز مقابل دیوید تیلور در دقیقه نخست ۴ امتیاز پیش افتاد اما در ادامه مقابل قدرت بدنی حریف کم آورد و در نهایت ۱۲ بر ۶ شکست خورد.
در وزن ۹۷ کیلوگرم عباس طحان نفر پنجم جهان در سال ۲۰۱۵ دست به کار بزرگی زد و کایل اسنایدر قهرمان المپیک ریو را در حالیکه تا ثانیه های پایانی یک بر یک شکست خورده بود ۳ بر یک از پیش رو برداشت تا شانس بیمه رازی برای قهرمانی در این مسابقات را زنده نگه دارد.
پرویز هادی آخرین‌نماینده ایران بود که به روی تشک رفت و در حالیکه می توانست با کسب پیروزی قهرمانی را برای ایران به ارمغان بیاورد مقابل حریف خود سه بر دو شکست خورد تا تایتان مرکوری در مجموع ۴ بر ۳ به برتری برسد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
نتایج انفرادی دیدار دو تیم بیمه رازی ایران و تایتان مرکوری آمریکا به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۵ -نیکو مگالودیس ۲

وزن ۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور یک -ولادیمیر خینچگاشویلی یک (هر دو کشتی گیر به دلیل ضربه زدن بر صورت یکدیگر دیسکالیفه شدند و این مبارزه پیروزی نداشت)

وزن ۶۵ کیلوگرم: الیاس بک بولاتوف ۱۱ – برنارد فوترل صفر

وزن ۷۰ کیلوگرم:آتسماز ساناکویف ۲ – نازار کولچیتسکی ۶

وزن ۷۴ کیلوکرم: رضا افضلی ۴ – الکساندر درینگر ۶

وزن ۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی ۶ – دیوید تیلور ۱۲

وزن ۹۷ کیلوگرم: عباس طحان ۳ -کایل اسنایدر یک

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی ۲- نیک گیویازدوفسکی ۳