به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا) ، روز پایانی کشتی فرنگی المپیک میزبان دو قهرمان ایرانی خواهد بود که این دو باید از طلای لندن خود دفاع کنند. امید نوروزی و قاسم رضایی امیدهایی هستند که باید روی تشک بروند که حضور آنها برای کاروان ایران دلگرمی بزرگی است. امید نوروزی از ساعت ۱۷:۳۰ و قاسم رضایی از ساعت ۱۸:۰۵ مبارزات خود را شروع می کنند که امیدها به این دو طلا است.
انگیزه، امیدواری و تکنیک با نام امید نوروزی همراه است. امید امروز هم می تواند پیام آور شادی باشد. امید بوی طلا می دهد و در میان مدعیان پرتعداد ۶۶ کیلو گرم ، امید در قواره قهرمانی است.
امید کشتی ایران در دور اول استراحت می کند و در دور دوم به مصاف ریواس اسپینوزا از ونزوئلا خواهد رفت. با پیروزی احتمالی ، نوروزی در دور بعد با برنده بولکواتزه از گرجستان و وائلیمائکی از فنلاند خواهد رفت. بولکواتزه در رقابتهای قهرمانی اروپا در لتونی برنز گرفت و کشتی گیر خطرناکی است. هر چند به نظر امید نوروزی برای برتری برابر چنین کشتی گیرانی مشکلی نخواهد داشت. به نظر راه برای درخشش امید با این قرعه نسبتا مناسب هموار است. البته در گروه نوروزی داوور استفانک قهرمان سال ۲۰۱۴ جهان که در فینال آن سال نوروزی را شکست داد هم حضور دارد.استفانک سال قبل در لاس وگاس هم سوم شد. 
اما مهمترین مدعی و حریف نوروزی بدون شک فرانک استابلر آلمانی قهرمان سال گذشته جهان است. استابلر سال قبل با برتری مقابل ریو هان سو کره ای قهرمان جهان شد. این کشتی گیر آلمانی در جهانی ۲۰۱۳ بوداپست برنز گرفت و در المپیک لندن هم پنجم شد. رسول چونایف از جمهوری آذربایجان نفر سوم جهان و قهرمان سال گذشته رقابتهای جهانی که از ۷۱ کیلوگرم به این وزن آمده از دیگر نفرات شاخص و خطرناک این وزن است.
تاماش لورنژ مجار و بالاخره اسلام بیک آلبیف قهرمان بزرگ روس رو هم باید در جدول مدنظر داشت. رقابتهای ۶۶ کیلو گرم دیدنی خواهد بود و برای ما ایرانی ها دیدنی تر  هم خواهد بود اگر امید نوروزی دوست داشتنی با کسب نشان طلا شبی بیاد ماندنی را رقم بزند.
 
در وزن ۹۸ قاسم رضایی قهرمان المپیک لندن حضور دارد کشتی گیری که قبل از آغاز المپیک محمد بنا در مورد او گفته بود:«ما از بابت مدال قاسم رضایی مطمئن هستیم و فقط به دنبال بهترین رنگیم». با این اطمینان بعد از دو روز انتظار که هیچ ایرانی راه به فینال پیدا نکرده است چشم ها در منتظر درخشش قاسم رضایی خواهد بود تا او با تکرار طلای المپیکی خود کاروان ایران را یک بار دیگر شادمان کند.
مرد طلایی ۹۸ کیلوگرم فرنگی در سیدبندی سرگروه بود و در دور اول استراحت خواهد کرد. او در دور دوم به مصاف پرز از ونزوئلا می‌رود. برنده این مسابقه به مصاف برنده دیدار ژیائو ئو از چین و دانیل کابررا از کوبا می‌رود.
رضایی نیز قرعه نسبتا خوبی دارد و کشتی‌گیرانی مانند آرتور الکسانیان قهرمان جهان از ارمنستان، اسلام ماگومدوف از روسیه و جنک ایلدم از ترکیه در بالای جدول قرار گرفته‌اند و در مقدماتی به رضایی برخورد نمی‌کنند.