به گزارش خبرگزاری ایپنا ، تیم بیمه رازی جویبار درحالی روز گذشته در لیگ کشتی آزاد باشگاه های کشور برای چهارمین مرتبه پیاپی قهرمان لیگ کشتی شد که نکات ابهام انگیزی در ارنج تیم ایزی پایپ کاشان رقیب این تیم در فینال وجود داشت.
«سعید داداش‌پور» در وزن ۷۰ کیلوگرم، «علیرضا کریمی» در وزن ۸۶ کیلوگرم و «گنو پتریاشویلی» دارنده مدال برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان از گرجستان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در نیمه نهایی برای تیم کاشانی به روی تشک رفتند اما در دیدار فینال و در بهت و حیرت همگان این سه مهره ارزشمند در ترکیب تیم ایزی پایب در دیدار فینال حضور نداشتند.
شاید حضور این سه کشتی گیر می توانست در نتیجه دیدار فینال تغییر ایجاد کرده و موجب قهرمانی تیم ایزی پایپ در لیگ برتر شود.
از سوی دیگر کادر فنی تیم کاشانی، «ولادیسلاو بایتسایف» آزادکار روسی خود در وزن ۹۷ کیلوگرم را برای مبارزه وزن ۱۲۵ کیلوگرم مقابل «یدالله محبی» ملی پوش ایران در رقابت های جهانی فرانسه به روی تشک فرستاند که آزاد کار روسی با توجه به وزن کمتر حدود ۱۵ کیلوگرم، مبارزه را با پیروزی پشت سر گذاشت.
بیمه رازی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۳ ایزی پایپ را شکست داد و قهرمان این فصل لیگ کشتی شد.
رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: هر شکایتی از طرف تیم ها به فدراسیون برسد، با دقت توسط کمیته انضباطی فدراسیون بررسی خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به گزارش های رسیده از طرف نمایندگان فدراسیون، گویا موضوعات دیگری نیز در زمان برگزاری مسابقات در نحوه ارنج تیم ها اتفاق افتاده، که توسط یک کمیته خاص مستندات آن در حال جمع آوری است و به دقت پیگیری خواهد شد.
دبیر فدراسیون کشتی تاکید کرد: معتقدیم که قدرت در لیگ نباید انحصاری باشد، بلکه باید بین تیم های مختلف توازن داشته باشیم. انتظار داریم کمیته لیگ کشتی در این راستا با برنامه ریزی و دقت بیشتری بیشتری گام بر دارد.
لایق خاطر نشان کرد: کاشان یک شهر کوچک است اما مجموعه مسولان شهری و گروه صنعتی ایزی پایپ برای برگزاری خوب مسابقات فینال لیگ تلاش کردند و استقبال تماشاگران هم با توجه به بعد مسافت برای آغاز چنین فعالیتی در شهر کاشان مناسب بود و با عنایت به جلسه برگزار شده تا چند روز آینده تکلیف میزبانی جام باشگاه های جهان در این شهر نیز مشخص می گردد.
وی در پایان در مورد غیبت اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی در فینال لیگ گفت: اعضای شورای فنی ناظر رقابت ها بودند. البته حضور کادر تیم ملی کشتی فرنگی مناسب و لازم بود و کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نیز فعلا معرفی نشده اند.